Plener literacki i czytanie na trawie w Szczecinie

Jasne Błonia I Obok fontanny „Bartłomiejki” mapa

sobota 25.06.2016

plener literacki

„Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”

W ostatni weekend czerwca na Jasnych Błoniach w Szczecinie odbędzie się Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”. INKU Szczeciński Inkubator Kultury wraz ze swoimi przyjaciółmi zaprasza do swojej przystani, gdzie książka będzie odgrywała główną rolę.

Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego „Czytania na trawie”. Nasze hasło przewodnie, to „Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”! W sobotę, 25 czerwca 2016, od godziny 11:00 do 13:00, czekamy na was przy fontannie „Bartłomiejce”. Przyjdźcie z dwiema książkami. Tą ulubioną, waszą, najlepszą, z którą nigdy się nie rozstaniecie, i z drugą – do podarowania. Wraz z wami chcemy porozmawiać o ukochanych książkach, głośno odczytać fragmenty, a także podarować innym książki przyniesione przez uczestników akcji na wymianę. Wspólnie utworzymy katalog z ulubionymi książkami, będziemy dzielić się złotymi myślami, a o godz. 12.00 zapraszamy do czytania poezji. Przewidziane są także konkursy z nagrodami. Przychodźcie tłumnie i bądźcie z nami.

Jest to wspólna inicjatywa Kluboksięgarni FiKa, Miejskiej Biblioteki Publicznej     w Szczecinie, Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Szczecińskiej Agencji Artystycznej i INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Partnerem jest Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie.

Na szczecińskich Jasnych Błoniach w pięknym parku, z największym w Polsce skupiskiem platanów klonolistnych, stanie plenerowa scena i namiot w którym 60 oficyn wydawniczych z całej Polski zaprezentuje swoją bogatą i różnorodną ofertę. Na scenie, przez trzy dni występować będą artyści i muzycy, a przede wszystkim z publicznością rozmawiać będą autorzy opowieści podróżniczych, wciągających kryminałów, intrygujących powieści szpiegowskich czy historii miłosnych. Gościem specjalnym, w sobotę 25 czerwca, będzie Wojciech Cejrowski. Na autograf i chwilę rozmowy będzie można także liczyć u takich autorów, jak: Roman Czejarek, Leszek Herman, Krzysztof M. Kaźmierczak, Ilona Łepkowska, Nina Majewska Brown, Marcin Górka, Jarosław Molenda, Artur Nowicki, Piotr Rozmus, Anna Sakowicz, Henryk Sawka, Dorota Schrammek, Marek Stelar i Sylwia Trojanowska.

To trzydniowe święto książki, przebiegające pod hasłem „Odkryj Książkę na Nowo” zakończy się dopiero w niedzielę wieczorem – będzie więc czas, by posmakować dobrych książek, ciekawych twórców, wszelkich literackich wzruszeń i tajemnic.

Zapraszamy nie tylko książkowe mole, ale i tych, którzy są po prostu ciekawi tego niezwykłego wydarzenia. Każdy mieszkaniec miasta powinien znaleźć czas, by choć na chwilę zajrzeć na trzydniowy plener literacki na Jasnych Błoniach.

####

CO: Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania I Czytanie na trawie
KIEDY: 25 czerwca 2016 r., godz. 11:00
GDZIE: Jasne Błonia I Obok fontanny „Bartłomiejki”
ORGANIZATORZY: INKU Szczeciński Inkubator Kultury, Kluboksięgarnia FiKa, Miejsca Biblioteka Publiczna w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, Szczecińska Agencja Artystyczna
PARTNER: Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także