Plecenie, wyplatanie… – warsztaty rodzinne poświęcone lewobrzeżnym legendom w Toruniu

Dom Muz ul. Poznańska 52
🗺 mapa
📅 sobota 26.11.2016
wolny
warsztaty rodzinne
Dom Muz na Podgórzu zaprasza w sobotę o godz. 11:00 na warsztaty rodzinne poświęcone lewobrzeżnym legendom. Podczas spotkania uczestnicy porozmawiają ze starymi Podgórzakami i wysłuchają ich historii. Na podstawie tych opowieści uczestnicy imprezy stworzą własne historie dotyczące Podgórza. Wykreują nowych postaci, które staną się bohaterami nowych legend. Działaniom tym będą towarzyszyć też warsztaty plastyczne.

Będziemy pletli, wyplatali i splatali, ponieważ podczas spotkania zostaną przeprowadzone warsztaty związane z pleceniem. Nie dość, że będziemy słownie pletli, to jeszcze nauczymy się wyplatać kolorowe warkocze, zapleciemy koralikową biżuterię i wypleciemy koszyczki z papierowej wikliny. – opowiada Agnieszka Dąbrowska, organizatorka wydarzenia.

Ponadto uczestnicy przygotują transfer na torbach ze starymi zdjęciami Pogórza, do których wplecione zostaną postaci z nowo stworzonych legend. Z kolei na deseczkach z decoupage umieszczone zostaną stare zdjęcia i fragmenty najlepszych tekstów ze stworzonych podgórskich opowieści. Wszystkie prace uczestnicy zabiorą do swoich domów aby przypominały im historie związane z Podgórzem.

Zapraszamy dzieci od lat 5, młodzież i dorosłych. Wstęp wolny!

Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska

Impreza organizowana dzięki projektowi Mikrowsparcie z Toruńskiej Agendy Kulturalnej

 

Plecenie, wplatanie i wyplatanie

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

z podgórskim diabłem Markiem

26.11.2016 r. (sobota) godz. 11:00

Dom Muz ul. Poznańska 52

 

 

647 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent