PLAYMOBIL Wiltopia. Interesująca dla dzieci – przyjazna dla środowiska

piątek 25.11.2022 do piątek 02.12.2022

PLAYMOBIL Wiltopia. Interesująca dla dzieci - przyjazna dla środowiska

Niebieska planeta, na której żyjemy, ma już 4,6 miliarda lat. Jednak prawie codziennie odkrywane są kolejne nowe gatunki zwierząt i roślin. Fascynująca różnorodność fauny i flory na Ziemi zachwyca i inspiruje.

Dzięki nowej gamie produktów PLAYMOBIL Wiltopia  dzieci odkrywają naszą planetę. Bez suchych faktów, z dużą ilością zabawy, którą gwarantują zestawy z ekologicznego materiału i niezmiennym dla PLAYMOBIL najwyższym standardem jakości.
O tym jak do tego doszło dowiecie się w filmiku przygotowanym przez PLAYMOBIL wspólnie z firmą Coolrec, specjalizującą się w recyklingu tworzyw sztucznych. Filmik ukazał się specjalnie z okazji premiery tej innowacyjnej serii produktów.

Długotrwała jakość – przyjazna dla środowiska
Wiltopia to pierwsza gama produktów PLAYMOBIL, która jest wykonana średnio w ponad 80 procentach z materiałów z recyklingu. Do produkcji użyte zostały tworzywa sztuczne PCR – to znaczy tworzywa sztuczne, wytwarzane z odpadów pochodzących od konsumentów, które zostały ponownie wprowadzone do obiegu – a także tworzywa sztuczne pochodzenia biologicznego.
Wykorzystywanie procesu „nadawania nowego życia” materiałom już używanym w produkcji, przyczynia się do ochrony naszego środowiska naturalnego. W nowej serii „Wiltopia” PLAYMOBIL umiejętnie połączył ideę zrównoważonego rozwoju z najwyższą jakością wyprodukowanych zestawów.

Film: od starej lodówki do nowych zestawów PLAYMOBIL
Ale jak to dokładnie funkcjonuje?
Wszystko w przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia filmik przygotowany przez PLAYMOBIL przy współpracy z Firmą Coolrec – specjalistą ds. recyklingu.
W duchu idei zrównoważonego projektowania produktów i zmniejszenia ilości odpadów, do produkcji zestawów serii „Wiltopia” użyto w dużej mierze surowca odzyskanego z recyklingu. Na początek ze starych lodówek zostały wysortowane surowce, które nie mogły być ponownie użyte. Pozostały plastik został zmielony i zamieniony w tak zwane płatki, z których firma Coolrec wyprodukowała granulat Coolrec. Z tego granulatu może powstać wiele nowych pięknych rzeczy. To naprawdę dobre dla naszej planety!
Dokładnie z tego granulatu powstały wszystkie zwierzęta i zestawy z nowej serii „Wiltopia”.

Doskonała zabawa i możliwość kolekcjonowania
Seria Wiltopia przekazuje nam ideę dorastania w świecie, w którym zwierzęta i przyroda są szanowane i chronione. W tym celu niezbędny jest odpowiedni przekaz wiedzy – ponieważ tylko to, co dzieci wiedzą potrafią docenić i pokochać .
Od lipca w sprzedaży dostępnych jest 27 zestawów ze zwierzętami z całego świata, które w doskonały sposób łączą zabawę, przyjemność kolekcjonowania z dodatkową porcją wiedzy. Oprócz ruchomych figurek zwierząt, każdy zestaw zawiera kartę kolekcjonerską z intersującymi faktami na temat prezentowanego zwierzęcia. Umieszczony na karcie kolekcjonerskiej kod QR umożliwia uzyskanie dodatkowych informacji w dostępnej aplikacji. Znaleźć tam można nie tylko audio z przystępnymi dla dzieci informacjami o ulubionym zwierzęciu, ale także dzięki technologii AR możliwa jest projekcja ulubionego zwierzęcia bezpośrednio w swoim pokoju. Kto nie życzyłby sobie selfie z żyrafą?
Żyjemy w zapierającym dech w piersiach świecie z nieskończoną ilością form życia. Wiltopia nie tylko budzi i pogłębia fascynację niebieską planetą, ale w sposób przyjazny przekazuje wiedzę uświadamiając dzieciom jak bardzo jesteśmy w stanie poprzez nasze życie codzienne wpłynąć na ochronę środowiska naturalnego Ziemi. Fakt, iż zestawy zostały wyprodukowane w większości z innowacyjnych materiałów firmy Coolrec oraz pakiet informacji z możliwością dodatkowej zabawy, sprawia, że produkty tej serii są naprawdę wyjątkowe. Tak duży potencjał musi zostać wykorzystany także w przyszłości. Liczymy, że tak właśnie się stanie- to dobra wiadomość dla fanów PLAYMOBIL i nie tylko!

PLAYMOBIL Wiltopia. Interesująca dla dzieci - przyjazna dla środowiska

Seria zestawów WILTOPIA firmy PLAYMOBIL, jest jedną z najbardziej uznanych oraz wielokrotnie nagradzanych nowości w sektorze zabawek ekologicznych
Wyprodukowane z średnio w ponad 80 procentach z materiałów ekologicznych zestawy WILTOPIA mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami w całej Europie.
WILTOPIA PLAYMOBIL została uznana za najbardziej udaną premierę w sektorze Sustainable Toys 2022 w Niemczech, jak również w krajach takich jak Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia i Holandia.

WILTOPIA „Ośrodek opieki nad zwierzętami” został nagrodzony zabawką roku 2022 przez szwedzkie stowarzyszenie Lek & Baby.
W Holandii ten sam zestaw otrzymał tytuł Zabawki Roku 2022 w kategorii „Zrównoważony rozwój”. Nagroda przyznawana jest corocznie przez stowarzyszenie Stichting Speelgoed Nederland (SGN).
Kolejny tytuł „Zabawka Roku 2022” pochodzi z Belgii. Nagrody Toys & Games of the Year są przyznawane corocznie przez Belgijską Federację Zabawek (Fédération Belge du Jouet). W Wielkiej Brytanii „Ośrodek opieki nad zwierzętami” zdobył złoty medal w kategorii Najlepsza Eko Zabawka na BlogOn Awards. Nagroda ta przyznawana jest corocznie przez blogerów i influencerów.

Także zestawy figurek zwierząt do kolekcjonowania WILTOPIA zajęły trzecie miejsce na MadeForMums Awards. MadeForMums to największa w Wielkiej Brytanii strona z recenzjami rodzicielskimi, oferująca profesjonalne porady na kluczowe tematy związane z rodzicielstwem.
Zestaw „Wiltopia – Nocne światło lasu deszczowego” został nagrodzony przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Zabawek (AEFJ) jako najlepsza zabawka ekologiczna 2022. Co roku stowarzyszenie nagradza najlepsze zabawki w tradycyjnych kategoriach, ale także zabawki, które przekazują dzieciom tak ważne wartości, jak równość i zrównoważony rozwój.

Także poza Europą zestawy „Wiltopia” – zostały docenione i nagrodzone. W USA zestaw „ Ośrodek opieki nad zwierzętami” został zwycięzcą Good Housekeeping’s 2022 Best Toy Awards. Produkt uzyskał szczególnie dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa, jakości i zabawy, wzbudzając entuzjazm nie tylko wśród dorosłych ekspertów, ale także co najważniejsze, wśród 450 dzieci w różnych grupach wiekowych. Dodatkowo zestaw WILTOPIA „Ośrodek opieki nad zwierzętami“ został wybrany zwycięzcą 2022 National Parenting Product Awards (NAPPA). Konkursu, który od 30 lat jest ważnym przewodnikiem dla rodziców przy zakupie zabawek. Zwycięstwo w tej kategorii promuje zestaw PLAYMOBIL jako najlepszy produkt do wspólnej rodzinnej zabawy.

Ostatni tytuł Zabawki Roku przypadł Playmobilowi w Polsce za Wiltopię – Kalendarz DIY Podróż po świecie zwierząt.

https://www.playmobil.pl/sklep-internetowy/produkty/wiltopia

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:zabawazabawki