Plater i jej Zwierzaki – premiera albumu dla dzieci

czwartek 02.12.2021 do czwartek 16.12.2021

Plater i jej Zwierzaki - premiera albumu dla dzieci

6 grudnia swoją premierę ma wyjątkowy album dla dzieci „Plater i Jej Zwierzaki”. Jest to muzyczna opowieść o przyjaźni, muzyce, wzajemnej odpowiedzialności, odwadze i wielkim sercu. Na płycie znalazło się 10 piosenek utrzymanych w stylu nowoczesnej muzyki pop dance, stanowiących niezapomnianą rozrywkę dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoprzedszkolnym oraz dla całej rodziny. Piosenki wykonywane są przez uczestników i finalistów znanych i popularnych telewizyjnych talent show, wśród których odnajdujemy: Nelę Zawadzką, Eryka Waszczuka, Zuzię Janik, Zosię „ZoZi” Tartas, Gabrysię Piotrowską, Nataszę Kotlarską, Wiktora Chmiela i Gabi Borys. Za muzykę i słowa odpowiedzialny jest Tomek Konfi Konfederak, lider popularnego na początku 2000 roku zespołu HA-DWA-O!, a także odpowiedzialny za sukcesy Kasi Popowskiej i Sarsy. Produkcją albumu zajął się inżynier dźwięku Josh Harris, przez lata kierownik zespołu wokalisty Seal, nominowany do nagrody Grammy.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był utwór „Do góry pazury”, który świetnie przyjął się we wszystkich rozgłośniach dziecięcych. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, odbyła się premiera drugiego singla z płyty „Mikołaj daje nic nie dostaje” .

Płyta w postaci fizycznej dostępna jest w trzech wersjach:

  • Podstawowa – 10 piosenek plus dwa bonus tracki/teksty piosenek wraz z akordami na ukulele/diagramy akordów na ukulele
  • Limited edition – 10 piosenek plus dwa bonus tracki/teksty piosenek wraz z akordami na ukulele/diagramy akordów na ukulele/kolorowanki/ręcznik z wyszywanym wizerunkiem Plater
  • Deluxe – 10 piosenek plus dwa bonus tracki/teksty piosenek wraz z akordami na ukulele/diagramy akordów na ukulele/kolorowanki/ręcznik z wyszywanym wizerunkiem Plater/plakaty/instrument ukulele

Album dostępny będzie również na wszystkich platformach z muzyką cyfrową. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Soliton.

Tytułowa Plater to mała wojowniczka, która wraz ze swoimi Zwierzakami broni przed wszelkimi zagrożeniami mieszkańców fikcyjnego miasta Wildronowo, leżącego gdzieś w Polsce. Zarówno ona jak i jej przyjaciele obdarzeni się Supermocami, które tkwią w ich instrumentach jakimi są UKULELE.

Ten niepozorny instrument, ma swoją siłę w strunach, które w magiczny i nietuzinkowy sposób wpływają na zachowania ludzi i pozwalają stawić czoła niebezpieczeństwom. Bo jak mówi babcia Plater: „Muzyka ma wielką moc. Każdy dźwięk wywołuje emocje, wpływa na umysły ludzi, a słowa mają tysiąckroć silniejszą siłę niż cokolwiek na świecie”.

Jednak jak przystało na Supergirl, dodatkowe MOCE, Plater zyskuje dzięki magicznym butom i flamingowi, który stanowi zakończenie gryfu jej UKULELE. W trudnych sytuacjach, wymagających wsparcia, Plater wystrzeliwuje go a on swoimi piskliwymi dżwiękami potęguje siłę uderzenia.

Lista utworów:

1. Jak Indianie i Kowboje (Natasza Kotlarska/Eryk Waszczuk)
2. Breira czyli leniuchowanie (Eryk Waszczuk)
3. Do góry pazury (Nela Zawadzka)
4. Ukulele (Gabrysia Piotrowska)
5. Płot (Wiktor Chmiel)
6. Mucha (Natasza Kotlarska)
7. Chrapanie (Zosia Tartas)
8. Trzy małpki (Zuzia Janik)
9. Lubię zwierzęta przezroczyste (Gabi Borys)
10. Mikołaj daje, nic nie dostaje (piosenka zbiorowa)
Bonusy:
11. Jak Indianie i Kowboje (wersja hawajska)
12. Plater party song (piosenka zbiorowa)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie