Plastyczne wariacje on-line – warsztaty dla dzieci

wtorek 02.02.2021

100

Plastyczne wariacje on-line - warsztaty dla dzieci

„Plastyczne wariacje on-line” to propozycja dla starszych dzieci (10-14 lat). Zajęcia, pozwalające na zapoznanie się w różnymi aspektami amatorskiej twórczości, rozpoczną się 2 lutego. Są to pierwsze stałe zajęcia online, które będą kontynuowane także po ustaniu pandemii.

Program ten proponuje nieco trudniejsze zadania plastyczne, pozwalające na pogłębione zapoznanie się z ciekawymi formami twórczości plastycznej. W przeciwieństwie do zajęć skierowanych do młodszych dzieci, które wolą wykonywać prace w trakcie pojedynczych zajęć (szybki efekt), zajęcia dla dzieci starszych pozwalają na rozłożenie pracy na kilka etapów i możliwość wykonywania złożonych prac.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami amatorskiej twórczości. Program obejmuje m.in. podstawy decoupage, kolorowanie akwarelowe, tworzenie kolaży i fotolaży, podstawy malowania farbami na szkle, zabawę gliną samoschnącą czy tzw. zimną porcelaną, paper mache, a także tworzenie ciekawych przedmiotów dekoracyjnych przy użyciu narzędzi, które są niedostępne w grupach młodszych (gorący klej, igły, szydełko, mini warsztat tkacki).

Dzięki ukończeniu w 2018 roku kursu, instruktorka, Elżbieta Bisch, może wprowadzać do programu zajęć także elementy arteterapii, dążąc do stworzenia na zajęciach atmosfery nie tylko twórczej, ale także relaksującej i wyciszającej.

Celem prowadzącej zajęcia jest przede wszystkim dostarczenie przyjemności, radości tworzenia, inspiracji do dalszych twórczych poszukiwań, a zarazem wsparcie rozwoju psychomotorycznego dzieci, rozwijanie sprawności rąk, naukę precyzji działania, cierpliwości, umiejętności planowania pracy. Z wielką uważnością stara się rozwijać w dzieciach poczucie wartości własnego pomysłu, twórczy indywidualizm, a zarazem poszanowanie cudzej wizji. Poprzez prace wykonywane wspólnie rozwijają się także umiejętności współdziałania w grupie.

Materiały potrzebne do zajęć będą do odbioru raz w miesiącu w Bemowskim Centrum Kultury, ul. Górczewska 201.
Dla uczestników z odległych dzielnic Warszawy oraz z innych miejscowości dostępna jest opcja wysyłki kurierem za pobraniem.

PRZEDZIAŁ WIEKOWY: 10-14 lat
KOSZT: pełna cena – 100,00 zł miesięcznie (materiały w cenie), cena ze zniżką – 90,00 zł miesięcznie (materiały w cenie). Zniżka przysługuje posiadaczom Karty Dużej Rodziny lub Karty Warszawiaka.
TERMIN: wtorki, godz. 18:00-19:30
MIEJSCE: online
KONTAKT: ilona.sawicka@bemowskie.pl, 507 191 238
Więcej informacji i zapisy: Bemowskie Centrum Kultury

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie