Plac Zabaw Twórczych. Pocztówka z podwórka

Ogród Ośrodka Kultury Górna, ul. Siedlecka 1, Łódź mapa

niedziela 19.07.2020

Plac Zabaw Twórczych. Pocztówka z podwórka

Podwórkowe swawole, gry i zabawy, akcje artystyczne, warsztaty teatralno-ruchowe i wiele innych atrakcji dla dzieci i rodziców. Już 19 lipca otwieramy Plac Zabaw Twórczych w Ogrodzie Ośrodka Kultury Górna.

W niedzielę 19 lipca 2020 w godz. 15:00 – 18:00 w Ogrodzie Ośrodka Kultury Górna odbędzie się inauguracja Placu Zabaw Twórczych. Wydarzenie to otworzy cykl kilkunastu wakacyjnych akcji artystycznych realizowanych w plenerze, skierowanych w szczególności do rodzin z dziećmi. Program obejmuje warsztaty artystyczne, prezentacje przedstawień i koncertów. Wydarzenia w ramach Placu Zabaw Twórczych mają charakter plenerowy, nawiązując wprost do przestrzeni placu zabaw jako miejsca rekreacji na świeżym powietrzu. To okazja nie tylko do spontanicznego eksperymentowania ze sztuką, ale też do spędzenia wspólnie czasu w radosnej, twórczej atmosferze.

To już szósta edycja Placu Zabaw Twórczych – projektu edukacyjno-artystycznego, propagującego interdyscyplinarne i nowoczesne metody edukacji kulturalnej. „Dla najmłodszych uczestników to przede wszystkim czas pełen działań twórczych, podczas których poznają sztukę, czerpią radość z obcowania z nią oraz wyzwalają kreatywność. To także czas dla dorosłych – rodziców i edukatorów, którzy podczas wspólnych twórczych swawoli i zabaw sztuką, doskonalą umiejętność współodczuwania i komunikacji z dziećmi. To przede wszystkim wspaniale spędzony razem czasem.” – mówi koordynatorka projektu, Edyta Zajdlic z Ośrodka Kultury Górna.

19 lipca 2020, godz. 15:00 – 18:00
Plac Zabaw Twórczych. Pocztówka z Podwórka
Miejsce: Ogród Ośrodka Kultury Górna, ul. Siedlecka 1, Łódź

Wstęp: wolny
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, ale prosimy o rezerwację miejsc: projekty@gorna.pl

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

PEŁNY PROGRAM OTWARCIA:

W ramach hucznego otwarcia zapraszamy wszystkich na międzypokoleniową akcję tworzenia map pamięci z artystką wizualną – Justyną Jakubowską oraz zabawy podwórkowo-teatralne z grupą KIPISZ dla dzieci i rodziców w ogrodzie Ośrodek Kultury Górna.

1. AKCJA TWORZENIA MAP PAMIĘCI DLA KAŻDEGO
Jak brzmi Wasze miejsce zamieszkania? Jak pachnie rodzinny dom, a jak kamienica? Mapa wspomnień to propozycja dla tych, którzy chcą podzielić się swoimi wspomnieniami i zapisać je za pomocą filmu video lub fotografii. Jakie są nasze podwórka – każdy widzi. Ale jak brzmią – to już nie jest takie oczywiste. Stworzymy wspólnie mapę z miejscami, z którymi wiążą się wspomnienia związane z zapachami, postaciami, obrazami czy emocjami.

Prowadzenie: Justyna Jakóbowska, Karina Madej

2. TEATRALNE ZABAWY Z GRUPĄ KIPISZ – „ZBIÓRKA W BAZIE”

Guma od majtek, długi sznur, kapsel i plastikowe butelki… kilka przedmiotów i nieskończenie wiele pomysłów na wspólną zabawę. Podwórkowe harce i przygody zapadają w pamięć na lata a cechują je prostota, wyzwania i wspólna energia. Zapraszamy na dynamiczny warsztat teatralny, na którym zabawy znane od lat poddamy twórczemu recyklingowi. Będziemy się brudzić, śpiewać, skakać, budować, montować i krzyczeć. Ubierzcie się wygodnie, możecie zabrać ze sobą plastikowe butelki, stare materiały, pudełka, gazety, kapsle.

Prowadzenie: grupa K I P I S Z

Więcej informacji o #PlacZabawTwórczych na www.gorna.pl oraz https://www.facebook.com/OsrodekKulturyGorna/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzupatronat