Plac – nie tylko do zabawy – działania otwarte w ramach 9. edycji festiwalu Warszawa w Budowie

Galeria Studio, Plac Defilad 1, Warszawa
📅 sobota 18.11.2017
Plac – nie tylko do zabawy - działania otwarte w ramach 9. edycji festiwalu Warszawa w Budowie

18.11 / 25.11.2017
wystawa „Plac Defilad: Krok Do Przodu” (Galeria Studio, Plac Defilad 1, Warszawa)

W ramach cyklu nasi najmłodsi widzowie mogą uczestniczyć w spotkaniach warsztatowych o otwartej formule.

Przez trzy godziny na wystawie można spotkać edukatorów muzealnych, którzy zaproszą do ćwiczeń i kreatywnych zadań. Do grupy można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Każde spotkanie ma inny temat przewodni.

Nadchodzące terminy: 18.11, 25.11 (soboty). Działania odbywają się w godzinach 12.30-15.30.

Nie obowiązują zapisy, można dołączać w dowolnym momencie.

prowadzenie: Marta Przybył, Szymon Gotowski

18 listopada (sob) / Jeden plac – wiele perspektyw

Pomysłów na plac może być wiele, my stworzymy swój wymarzony. Przyjrzymy się, jak na świecie zagospodarowana jest przestrzeń w centralnych punktach miasta. Za tworzywo posłużą nam zdjęcia i materiały współczesne i archiwalne, z których postaramy się stworzyć mapę. Swojego rodzaju album tego, co kiedyś, co teraz i co w przyszłości, będzie wizytówką i plakatem – zaproszeniem do korzystanie z przestrzeni placu.

25 listopada (sob) / Jeden plac dla wszystkich!

Podczas warsztatów zbudujemy makietę dziecięcej wizji placu Centralnego, myśląc o różnych potrzebach i różnych użytkownikach. Zastanowimy się, co w obecnym placu nam odpowiada, a czego nam brakuje. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy w centrum miasta przyroda może mieć swoje miejsce?

Więcej informacji o wystawie: https://wwb9.artmuseum.pl/pl/wystawy/plac-defilad-krok-do-przodu

Więcej informacji o programie edukacyjnym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie: http://artmuseum.pl/pl/edukacja