Pixar In Concert. 100-lecie Disneya. 8–10.12.2023 w NFM

Narodowe Forum Muzyki
🗺 mapa
📅 niedziela 17.09.2023 do niedziela 01.10.2023
Pixar In Concert. 100-lecie Disneya. 8–10.12.2023 w NFM

Z okazji stulecia Disneya w dniach 8–10.12.2023 r. zapraszamy do Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu na wyjątkowe koncerty Pixar In Concert, w czasie których NFM Filharmonia Wrocławska pod batutą Radosława Labahuy zaprezentuje kompozycje ze słynnych produkcji Disneya i Pixara, uwielbianych nie tylko przez młodszych, ale i tych nieco starszych: Toy StoryGdzie jest NemoRatatujPotwory i spółkaWALL·EAuta, Odlot, IniemamocniW głowie się nie mieściAuta 2Uniwersytet PotwornyGdzie jest Dory, Coco, Iniemamocni 2, Toy Story 3. Nie zabraknie fragmentów tych wspaniałych animacji, które zostaną wyświetlone na wielkim ekranie.

Od blisko trzydziestu lat Disney i Pixar zabierają nas w nieznane dotąd zakątki, ukazuje świat z nowej perspektywy i opowiada poruszające, pełne emocji i humoru uniwersalne historie dla widzów w każdym wieku. Począwszy od Toy Story, pierwszej pełnometrażowej animacji komputerowej w dziejach kina, Disney i Pixar rewolucjonizuje sztukę animacji z pomocą innowacji technologicznych w mariażu z nieposkromioną wyobraźnią i kreatywnością. Między Mikołajkami a Bożym Narodzeniem zaprosimy słuchaczy do filmowych światów, w których zabawki ożywają, w szafach żyją potwory, a karierę w kuchni może zrobić nawet szczur.  W podróż porwie nas muzyka z kultowych filmów towarzyszących nam od dziesięcioleci. Dzieci zobaczą fragmenty swoich ulubionych animacji i usłyszą kompozycje, na których wychowali się ich rodzice. Dla starszych koncert może stać się z jednej strony sentymentalną podróżą, z drugiej okazją do poznania najnowszych filmowych opowieści Disneya i Pixara.

Na Pixar In Concert złożą się kompozycje trzech uznanych artystów, wyróżnionych licznymi nagrodami. Zabrzmią utwory Randy’ego Newmana, określanego mianem cudownego dziecka amerykańskiej muzyki rozrywkowej. Jest on autorem ścieżek dźwiękowych m.in. do takich filmów jak: Toy StoryPotwory i spółkaAutaUniwersytet Potworny Toy Story 3. Za poruszającymi melodiami do WALL·EGdzie jest Nemo i Gdzie jest Dory stoi Thomas Newman. Muzykę z RatatujIniemamocnych, W głowie się nie mieściOdlotu, Aut 2, Coco, Iniemamocnych 2 zawdzięczamy Michaelowi Giacchino, wielkiej nadziei Hollywoodu XXI wieku, postrzeganego jako spadkobierca Johna Williamsa czy Johna Barry’ego. Sukces twórców tych ścieżek dźwiękowych udowadnia, że doskonale dopełniły one wartościowe i niepodrabialne animacje, do których zostały stworzone. Takiego koncertu w Narodowym Forum Muzyki jeszcze nie było!

Wydarzenie na licencji Disney Concerts.

8.12.2023, piątek, 19.0
0
9.12.2023, sobota, 11.00
10.12.2023, niedziela, 11.00

NFM, Sala Główna
Pixar In Concert
100-lecie Disneya

Radosław Labahua – dyrygent
NFM Filharmonia Wrocławska

Program:
Pixar In Concert – muzyka z filmów Disneya i Pixara Toy Story, Gdzie jest NemoRatatuj, Potwory i spółkaWALL·EAuta, OdlotIniemamocni, W głowie się nie mieściAuta 2, Uniwersytet Potworny, Gdzie jest Dory, CocoIniemamocni 2Toy Story 3

797 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent