UD

Piłsudskiego 19
📅 poniedziałek 25.07.2022
Pisarze na wakacjach – spotkanie i warsztaty z Joanną Jagiełło. Sosnowiec
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji letniej „MOC eMOCji, czyli lato z biblioteką” – serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu i warsztatach z Joanną Jagiełło – autorką książek dla dzieci i młodzieży – w poniedziałek 25 lipca 2022 o godz. 11.00 w Filii nr 20 – Stary Sosnowiec przy ul. J. Piłsudskiego 19. Na dzieci czekają ciekawe zadania rysunkowe, pisarskie, teatralne, liczne zabawy i gry. Wstęp wolny.

Celem warsztatów będzie m.in. nauczenie dzieci nazywania swoich emocji, zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób są do siebie podobne i jak się różnią, analiza emocji w konkretnych sytuacjach i nauka wyrażania emocji bez ranienia innych, zauważenie, że wszystkie emocje są do czegoś potrzebne, wyrażanie siebie poprzez kreatywność oraz sztukę. Wszystko na wesoło – bo od czego są wakacje?!

Joanna Jagiełło – Autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbiorców. Wielokrotnie nagradzana, m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren i przez Polską Sekcję IBBY. Ma dwie córki, Julkę i Basię, i malutką wnuczkę Różę. Lubi grać na gitarze i komponować piosenki, malować, podróżować, ale przede wszystkim wymyślać niezwykłe historie. Jest absolwentką anglistyki UW, mieszka w Warszawie.

Wybrane książki:

Kawa z kardamonem /2011/
Czekolada z chili /2013/
Pamiętnik Czachy /2014/
Tiramisu z truskawkami /2016/
Zielone martensy /2016/
Czacha się buntuje /2018/
Jak ziarna piasku /2018/
Mleko z miodem /2019/
Tylko gdy pada deszcz /2019/
Urodziny /2020/
Tam, gdzie zawracają bociany /2020/
To już nie ma znaczenia /2020/
Nie wiesz o mnie wszystkiego /2021/
Popękane serce /2022/

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.