Pinokio – dlaczego warto ufać rodzicom. Premiera w Teatrze Miniatura

Pinokio – dlaczego warto ufać rodzicom. Premiera w Teatrze Miniatura

al. Grunwaldzka 16
🗺 mapa
📅 sobota 01.06.2019 do niedziela 02.06.2019
🎫 20zł
Pinokio – dlaczego warto ufać rodzicom. Premiera w Teatrze Miniatura
Na Dzień Dziecka Teatr Miniatura przygotowuje premierę znanej opowieści Carla Collodiego o chłopcu z drewna. „Pinokia” reżyseruje nagrodzony m.in. Paszportem „Polityki” Paweł Szkotak, a scenografię projektuje Damian Styrna znany z „Wiedźmina” czy „Lalki” Teatru Muzycznego w Gdyni.

„Pinokio” to opowieść stara jak świat. Drewniany pajacyk – niepokorny urwis o dobrym sercu – co rusz ładuje się w kłopoty. Przeżywa niezwykłe przygody, spotyka prawdziwych i fałszywych przyjaciół, poznaje moc pieniądza i daje się zwieść pustym obietnicom. Podróżuje, ucieka, goni, trafiając dzięki temu do różnych krain. Desperacko szuka Mamy, która zmieniła się we Wróżkę i Taty, z którym rozłączył go los. Czy nauczy się odróżniać dobro od zła?

– „Pinokio” to historia, która pokazuje, dlaczego czasem warto posłuchać rodziców, bo nauka na własnych błędach może być bardzo bolesna. A jednocześnie tytułowy bohater od razu budzi sympatię i łatwo się z nim utożsamić – zarówno dzieciom, jak i dorosłym – komentuje z uśmiechem dyrektor Miniatury, Romuald Wicza-Pokojski.

Ostatnią premierę w tym sezonie i ostatnią premierę za dyrekcji Romualda Wiczy-Pokojskiego reżyseruje Paweł Szkotak, wielokrotnie nagradzany reżyser, w latach 2003–2015 dyrektor Teatru Polskiego w Poznaniu, założyciel jednego z najbardziej znanych teatrów niezależnych – Teatru Biuro Podróży. Scenografię zaprojektował Damian Styrna, grafik, ilustrator, autor scenografii i animacji spektakli, koncertów i realizacji telewizyjnych, który trójmiejskiej publiczności znany jest ze spektakli Teatru Muzycznego w Gdyni („Lalka”, „Chłopi”, „Wiedźmin”) czy Teatru Wybrzeże („Czyż nie dobija się koni?”). Animacje i wideo tworzy z nim Eliasz Styrna, artysta wizualny, który od ponad 10 lat tworzy i projektuje na potrzeby sceny, teatru, koncertów i widowisk. W swoim dorobku ma wideo, animacje, mapping i rozwiązania multimedialne do kilkudziesięciu realizacji. Grono realizatorów uzupełnia Łukasz Matuszyk, uznany kompozytor, aranżer i wirtuoz akordeonu, który w Miniaturze stworzył różnorodne ścieżki dźwiękowe do spektakli „Kasieńka”, „Turban mistrza Mansura” i „Wieloryb”.

Bilety na spektakl w cenie 24 zł normalny, 20 zł ulgowy, 30 zł na premierę do nabycia w kasie Teatru Miniatura, al. Grunwaldzka 16 w Gdańsku-Wrzeszczu.
Rezerwacja biletów: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl
Zakup biletów online: www.interticket.pl
www.teatrminiatura.pl

Kolejne pokazy: 2 czerwca, godz. 17.00; 4–7 czerwca, godz. 10.00, 8 czerwca, godz. 12.00

Pinokio
na podstawie książki Carla Collodiego

tłumaczenie: Zofia Jachimecka
scenariusz i reżyseria: Paweł Szkotak
scenografia: Damian Styrna
muzyka: Łukasz Matuszyk
animacje, wideo: Damian Styrna, Eliasz Styrna
asystent reżysera: Jacek Gierczak
obsada: Jakub Ehrlich, Jacek Gierczak, Agnieszka Grzegorzewska, Edyta Janusz-Ehrlich, Wioleta Karpowicz, Piotr Kłudka, Jacek Majok, Wojciech Stachura, Andrzej Żak, Magdalena Żulińska

premiera: 1 czerwca 2019
dla widzów od 6 lat

„Pinokio” to opowieść stara jak świat. Drewniany pajacyk – niepokorny urwis o dobrym sercu – co rusz ładuje się w kłopoty. Przeżywa niezwykłe przygody. Spotyka prawdziwych i fałszywych przyjaciół, poznaje moc pieniądza i daje się zwieść pustym obietnicom. Podróżuje, ucieka, goni, trafiając dzięki temu do różnych krain. Woli zabawę od pracy i staje się kłopotem. Trafia do cyrku, a nawet zostaje połknięty przez rekina. Desperacko szuka Mamy, która zmieniła się we Wróżkę i Taty, z którym rozłączył go los. Czy ich odnajdzie? Czy nauczy się odróżniać dobro od zła?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie