Piknik w Manufakturze

Piknik w Manufakturze

26.06.11

Piknik Funduszy Europejskich

Zdobywanie wiedzy na temat funduszy unijnych może być przyjemne. Wystarczy przyjść na rynek Manufaktury w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00. Na Pikniku Funduszy Europejskich świetnie bawić się mogą całe rodziny. Starsi posłuchają koncertu Varius Manx, obejrzą video mapping 3D czy występ kabaretu. Na najmłodszych czekać będzie Zoo Safari i pokaz konny.

Kto i na co może otrzymać dotacje? Wszystkiego na temat dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2007-2013 będzie można dowiedzieć na rynku Manufaktury w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00. W Alei Informacyjnej uczestnicy Pikniku Funduszy Europejskich będą mogli zapytać o dobre praktyki oraz interesujące i ważne dla regionu projekty. Impreza staje się też znakomitą propozycją na spędzenie niedzieli w rodzinnym gronie. O to, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym zadbał Urząd Marszałkowski, który jest organizatorem pikniku.

Na scenie przy głównym wejściu do galerii handlowej będą odbywały się koncerty zespołów muzycznych takich jak „Cztery struny skrzypiec" czy „The Washing Machine" Wieczorem, ok. godz. 20:30 zaplanowano występ Varius Manx. Po południu uczestników Pikniku rozśmieszać będzie kabaret Czesuaf a zaraz po nim nastąpi pokaz iluzji i magii. Dzięki współpracy z Policją i Strażą Pożarną, na pikniku można będzie podziwiać stare i nowe radiowozy, motory oraz wozy strażackie. Na Placu Zdrowia uczestnicy poznają zarówno w teorii jak i w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy. Będzie też można oddać krew i poddać się badaniu mammografem.

Najmłodsi też na pewno nie będą się nudzić. Z myślą właśnie o nich na plaży Manufaktury powstanie kącik, w którym przez cały czas trwania pikniku organizowane będą gry i zabawy. Muzeum Bajki SE-MA-FOR przygotowało warsztaty z robienia lalek. Nie tylko dzieciakom frajdę sprawi Zoo Safari (czynne w godzinach 12:00 – 22:00), a także pokaz konny (12.00- 16.00).

Zwieńczeniem Pikniku będzie specjalne, efektowne show – Video mapping.  Wizualizacja 3D wyświetlona zostanie na ścianie budynku, w którym znajduje się Alma. Początek pokazu, po koncercie zespołu Varius Manx, około godziny 21:50.

www.manufaktura.com