piknik rodzinny

Data wydarzenia: niedziela 19.06.2011

piknik rodzinny

Kredyt Bank i WARTA organizują w niedzielę, 19 czerwca w godz. 11.00 17.00 na warszawskiej Agrykoli Rodzinny Piknik Kabecjański. Do udziału w zabawie zapraszają wszystkie dzieci wraz z rodzicami. W programie bezpłatne atrakcje dla małych i dużych. Wstęp wolny.

Organizując piknik dla rodzin, Kredyt Bank i WARTA chcą przybliżyć mieszkańcom Warszawy projekty społeczne: „Kabecjanie dają radę” i „Mamo, Tato już wiem jak być bezpiecznym”, promujące wśród najmłodszych bezpieczne i odpowiedzialne zachowania w najbliższym otoczeniu – w domu, na drodze czy podczas zabawy.
– Tematyka pikniku nie jest przypadkowa. Utrwalanie prawidłowych postaw wśród rodziców i dzieci to główny cel działań Kredyt Banku i WARTY w obszarze zaangażowania społecznego. Taka impreza, która odbędzie się tuż przed wakacjami, kiedy ma miejsce wiele wypadków z udziałem dzieci, będzie świetną okazją do przypomnienia wszystkim, jak być bezpiecznym na co dzień – mówi Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku i WARTY. 
Patronat medialny nad Piknikiem objęło warszawskie Radio Kolor. Partnerem w organizacji pikniku jest producent napojów HOOP POLSKA Sp. z o.o.
Zasady bezpieczeństwa obowiązujące dzieci i dorosłych przybliżą na Pikniku policjanci z Komendy Stołecznej Policji, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w tzw. Krainie Bezpiecznych Podróżników. Ratownicy PCK zapewnią naukę pierwszej pomocy, pokażą ćwiczenia na fantomie, poprowadzą konkursy i zabawy dotyczące ochrony życia i zdrowia. 
Wszyscy będą mogli też zagrać w wielkoformatową, kabecjańską grę planszową i sprawdzić swoją znajomość zasad bezpieczeństwa, numerów alarmowych itp. 
W Czytelni Uśmiechu Fundacji WARTY i Kredyt Banku będzie okazja posłuchać pięknych bajek w ciekawej interpretacji.
Najmłodsi uczestnicy Pikniku pobawią się m.in. w Krainie Malucha i Krainie Poszukiwaczy Przygód na dmuchanych zjeżdżalniach, zwiedzając m.in. zamek, tunel i spotykając wielką gąsienicę.
Wielu odkryje swoje plastyczne talenty w Krainie Małych Artystów, gdzie na dzieci czekają konkursy rysunkowe z nagrodami, warsztaty florystyczne, zajęcia manualne z wykorzystaniem masy solnej, malowanie buziek oraz wielkie malowanie farbami na dużych formatach. 
Nie zabraknie też sportowych emocji. W Krainie Sportów Świata każdy będzie mógł sprawdzić swoje siły w 9 konkurencjach z różnych stron świata, m.in.: turnieju krykieta, rzucie oszczepem i dźwiękową syreną do celu, turnieju darta, sumo czy w pojedynku gladiatorów. Podczas Pikniku rozegrane zostaną również dwa mecze: mecz koszykówki o godz. 12.30, oraz mecz piłki siatkowej o godz. 14.00. 
W programie również koncert zespołu muzycznego Zdobywcy Pewnych Oskarów (godz. 15.30), spektakl dla dzieci „Pożarcie królewny Bluetki”, występy clowna i formacji tanecznej. Ponadto na scenie odbędzie się koncert kabecjańskich piosenek o bezpieczeństwie, w tym hymnu Smoka Mądragona, opracowanych specjalnie dla projektu „Kabecjanie dają radę”. Jedna z piosenek – hymn – dostępna jest na stronie www.KabecjanieDajaRade.pl.
Zapraszamy!