Piknik Punktów Kultury z Teatrem Pinokio

Łódź, róg Kopernika/Gdańska mapa

sobota 17.09.2016

bezpłatny

teatr pinokio piknik

Teatr Pinokio zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na piknik rozpoczynający sezon artystyczny 2016/2017 i podsumowujący projekt „Punkty Kultury”. Już 17 września plac zabaw naprzeciwko Teatru wypełnią stoiska warsztatowe, namiot cyrkowy i Wóz Metafizyczny, w którym zagramy spektakle: „Re-animacja” i „Bramogranie”. W programie także licytacja teatralnych lalek. Nie możecie tego przegapić, do zobaczenia!

17.09.2016
godz. 12.00-18.00

od godz. 12.00
Warsztaty aktorskie, muzyczne, cyrkowe, kulinarne, zabawy sportowe, animacje, bookcrossing

godz. 12.00,13.00 14.00

TRZY PO TRZY

Każde dziecko wie, czym jest kukła, pacynka, marionetka. W dzisiejszym teatrze, obok tych tradycyjnych lalek, wykorzystuje się wiele innych form animacji. Projektem „Trzy po trzy” udowadniamy, że możliwości teatru lalek są nieograniczone!

„Re-animacja”

Opieka reżyserka: Konrad Dworakowski

Scenografia: Martyna Dworakowska

Muzyka: Piotr Osak

Aktorka: Hanna Matusiak

Jest przytulna sypialnia z wygodnym łóżkiem, miękkim dywanikiem oraz szafką nocną z niezbędnymi bibelotami. Mieszkanka pokoju po złożeniu zmęczonej głowy na poduszce, a chorej nogi pod kołdrą, szybko przekonuje się, że gdy rozum śpi, budzą się… ręce i nogi. Etiuda „Re-animacja” w wykonaniu Hanny Matusiak to wesoła opowieść o cielesnych bolączkach, udzielaniu pierwszej pomocy oraz uzdrawiającej mocy miłości.

Etiudzie towarzyszą warsztaty „Ożyw się”. Uczestnicy zajęć odkryją, jakie stwory i przedmioty mogą powstać z ich rąk oraz jak je animować, by wyrazić ich charakter i poczucie humoru.

„Stolik dla dwóch osób”

Opieka reżyserka: Konrad Dworakowski
Scenografia: Martyna Dworakowska
Muzyka: Piotr Osak
Aktor: Krzysztof Ciesielski

Jest stół, dwa krzesła, dwa talerze, dwa zestawy sztućców i jeden człowiek. Jak poradzi sobie z nadmiarem posiłku i nieznośnej samotności? Za pomocą plastycznej wyobraźni może połączyć otaczające go przedmioty i powołać do życia towarzysza stworzonego na własny obraz i podobieństwo. Etiuda „Stolik dla dwóch osób” to metaforyczna opowieść o samotności, przyjaźni i nieograniczonej sile ludzkiej kreacji.
Etiudzie towarzyszą warsztaty „Ulep świat”. Podczas zajęć uczestnicy wspólnie stworzą z plasteliny modelarskiej przedmioty, nauczą się je animować i opowiadać za ich pomocą historię.

godz. 15.00
Bajki robotów

godz. 16.00
„Bramogranie” to około godzinny program muzyczny, na który składają się piosenki z akcji artystycznej „Wjeżdżamy w bramy”, a także repertuar pochodzący z koncertów Teatru Pinokio w Łodzi w aranżacji przystosowanej do prezentacji na wolnym powietrzu. Podczas „Bramogrania” usłyszymy utwory znane z „Piosenek do grania na nosie” oraz teksty inspirowane opowieściami mieszkańców Łodzi. Koncertowi towarzyszą warsztaty improwizacji muzycznej – aktorzy Teatru Pinokio włączają małych widzów i ich opiekunów we wspólne muzykowanie i śpiewanie.

godz. 17.00
Aukcja lalek

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Piknik Punktów Kultury z Teatrem Pinokio

Teatr Pinokio

To prawda, Pinokio nie jest grzecznym chłopcem. Nie chodzi w ładnie skrojonym mundurku, jest nieokrzesany, bywa nieznośny i zachowuje się na opak. Wiem, że nie jest dzieckiem które można ułożyć, podporządkować i jednoznacznie ocenić. Ale …

Więcej

Adres:

ul. Kopernika 16,
90-503 Łódź


Kontakt:

42 636-59-88, 42 636-66-90.
pinokio@teatrpinokio.pl
http://www.teatrpinokio.pl
facebook

Zobacz także