Piknik literacki dla dzieci – Witajcie w naszej bajce

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20, Warszawa
📅 niedziela 16.06.2019
Piknik literacki dla dzieci - Witajcie w naszej bajce
16 czerwca br. Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza – jak co roku, od 10. lat – organizuje Piknik Literacki dla Dzieci. Jest to multidyscyplinarny projekt edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz ich rodziców.

Tematem każdej edycji pikniku jest literacko-artystyczna podróż do jednego, wybranego przez nas kraju. Uczestnicy poznają ciekawe pozycje literackie i obyczaje związane z danym obszarem kulturowym, style malarskie i architektoniczne oraz kulturowe trendy; epoki literackie i historyczne, jak również charakterystyczne postaci, które miały wpływ na klimat artystyczny danej epoki. Formuła podróży literackich przewiduje także spotkania z twórcami współczesnej literatury dziecięcej, wystawy ilustracji, projekcje multimedialne oraz panele i wykłady dla rodziców prowadzone przez literaturoznawców, psychologów, terapeutów.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Pikniku Literackiego dla dzieci ma podtytuł WITAJCIE W NASZEJ BAJCE. Dlaczego? Bo będzie literacko-artystyczną podróżą po Polsce. W zabytkowych wnętrzach Muzeum Literatury dzieci w różny, niekonwencjonalny sposób będą bawić się z książką i dokładnie poznają obyczaje związane z polską kulturą i literaturą, zwłaszcza tą współczesną.

Podczas Pikniku literackiego dla dzieci 16 czerwca 2018 r. odbędzie się wiele warsztatów łączących różne formy aktywności twórczej. Poruszamy się we wszystkich płaszczyznach sztuk pięknych: architekturze, rzeźbie, malarstwie, projektowaniu graficznym, ale również modzie, kulinariach, teatrze i naukach ścisłych.

Zajęcia będą prowadzili graficy specjalizujący się w projektowaniu książek, ilustratorzy oraz animatorzy doświadczeni w pracy z dziećmi. Multidyscyplinarność projektu realizowana w oparciu o elementy literatury, historii, sztuki, malarstwa, muzyki oraz antropologii życia codziennego odzwierciedla zasadę „nauczania blokowego” uznaną przez pedagogów dziecięcych za najlepszą metodę aktywizującą potencjał twórczy dzieci.

A głównymi bohaterami Pikniku Literackiego dla Dzieci będą uwielbiani przez nich aryści, pod których książkami uginają się półki w dziecięcych pokojach. Spotkać, pobawić się i porozmawiać będzie można m.in. z: Grzegorzem Kasdepke, Rafałem Kosikiem, Justyną Bednarek, Dorotą Suwalską, Jarosławem Mikołajewskim i wieloma, wieloma innymi wspaniałymi ludźmi na co dzień pracującymi na rzecz dzieci, ich edukacji i rozwoju kulturalnego.

16 czerwca, niedziela od 11.00 do 17.00. Wstęp wolny! Bez zapisów.
Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20, Warszawa