Piknik japoński w Bibliotece Kraków

Piknik japoński w Bibliotece Kraków

ogród Biblioteki Głównej (ul. Powroźnicza 2)
🗺 mapa
📅 sobota 06.08.2022
Piknik japoński w Bibliotece Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza czytelników w każdym wieku do udziału w pikniku zamykającym trzecią odsłonę wakacyjnego  projektu „Rodzinne podróże po literaturze”, którego celem jest bliższe poznanie kultur i literackich osiągnięć różnych krajów. 

W pierwszym tygodniu sierpnia zaprosiliśmy czytelników na Tydzień japoński. Jego finałem będzie w sobotę 6 sierpnia (godz. 11-16) rodzinny piknik, zorganizowany w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2. W programie wydarzenia m.in.: pokazy i warsztaty szermierki, kaligrafii i komiksu (manga), teatrzyku kamishibai, spotkanie z Karolina Bednarz, autorką książki „Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobiet”, zajęcia plastyczne kusudama.

Realizowany w okresie od czerwca do września w placówkach Biblioteki Kraków cykl „Rodzinne podróże po literaturze” obejmuje cztery literackie tygodnie: hiszpański, skandynawski, japoński i wyszehradzki. Podczas każdego z nich odbywają się spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego. Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia literackiego jest piknik w ogrodzie przy Bibliotece Głównej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegółowe informacje o projekcie i każdym z jego wydarzeń publikowane na www.biblioteka.krakow.pl oraz Facebooku Biblioteki Kraków.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie