Piknik EKO – FOLKOWY w ramach Ogrodowej Strefy Kultury. Chorzów

Starochorzowski Dom Kultury, Siemianowicka 59 mapa

piątek 17.09.2021

10

Piknik EKO – FOLKOWY w ramach Ogrodowej Strefy Kultury. Chorzów

We wrześniowy piątek zapraszamy wszystkich – małych i dużych na Piknik Eko-Folkowy w naszym Ogrodzie. Co dokładnie będzie się działo?

I. Warsztaty

13.00 Warsztaty z Etno designu.

Co nosiły nasze babcie, skąd wzięły się i jakie znaczenie miały ubrania naszych dziadków? Czy dzisiaj w naszych ubraniach możemy odnaleźć elementy stroju śląskiego?

W czasie spotkania uczestniczy poznają tradycyjne stroje rozbarskie, a w ramach zajęć plastycznych będą mogli przygotować własnoręcznie malowane szlajfki śląskie. Zajęcia poprowadzi Barbara Kowaczek – Jędrasik edukator regionalny, współzałożycielka Stowarzyszenia MSFF.pl na co dzień zajmującego się działaniami międzypokoleniowymi na Górnym Śląsku.

15.00 Zabawy podwórkowe.

To warsztaty skierowane dla wszystkich bajtli i tych małych i tych już całkiem srogich. W czasie warsztatów przeniesiemy się w podróż na podwórka naszych dziadków i poznamy, co kiedyś było radością podczas dziecięcych zabaw. W części plastycznej każdy będzie mógł wykonać lalkę motankę. Warsztaty poprowadzi współpracująca z Stowarzyszeniem MSFF.pl ekipa Ale Firma.

14.00 Warsztaty perkusyjne dla dzieci.

Warsztaty prowadzone są w kręgu. Uczestnicy siadają przy instrumentach podzieleni na cztery strefy instrumentalne. Zaczynamy od omówienia instrumentów i sposobu uderzeń, rozluźnienia aparatu wykonawczego i ustalenia zasad współtworzenia utworów. Następnie gramy wspólnie pierwszy utwór, korygujemy błędy i stopniowo:
– zmieniamy się w sekcjach – każdy uczestnik przejdzie przez każdą sekcję instrumentów
– zmieniamy utwory
– zwiększamy poziom trudności
– zwiększamy tempo i zaawansowanie wykonywanych rytmów i melodii
Wszyscy uczestnicy kontrolowani są na bieżąco w kwestii aparatu gry oraz poprawności realizacji założeń swojej partii utworu. Warsztaty poprowadzi Dariusz Wantuch.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

16.00 Warsztaty perkusyjne dla dorosłych. / j.w./

17.00 Koncert zespołu KATOWICE.

II. Stoiska edukacyjne.

Stowarzyszenie Ekorozwój i Ochrona Lasów.

Celem podstawowym stoiska jest zainteresowanie uczestników Pikniku tematyką ochrony środowiska i lasów, pobudzanie świadomości i edukacji ekologicznej oraz ochrony bioróżnorodności przyrodniczej, a także promowanie idei wielofunkcyjnej gospodarki leśnej i propagowanie wśród społeczeństwa idei otwartości lasów i jego państwowego charakteru. Wszystko to przedstawione w ciekawej formie zagadek i quizów, które zaproponują członkowie Stowarzyszenia, jak i zaprzyjaźnieni z nimi wykształceni leśnicy. Można też jeszcze przyjść i posadzić roślinkę w Ogrodzie SDK lub ją zaadoptować i zabrać ze sobą do domu.

Bilety: warsztaty – 10 zł
koncert – 10 zł
Info: marek@chck.pl, 32 247-39-58

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie