Piknik Arystotelesowski – Perypatetycy o winie, muzyce i sprawach Afrodyty
UD

Piknik Arystotelesowski – Perypatetycy o winie, muzyce i sprawach Afrodyty

Rezerwacie "Genius loci” na Ostrowie Tumskim
🗺 mapa
📅 sobota 24.06.2017
Wstęp wolny
Piknik Arystotelesowski
Wino, sprawy Afrodyty i podróż po słonecznej Helladzie! Co na ten temat miałby do powiedzenia Arystoteles i dlaczego spotykamy się z nim w muzeum? Odpowiedzi na te pytania będziemy poszukiwać 24 czerwca podczas Pikniku Arystotelesowskiego w Rezerwacie „Genius loci” na Ostrowie Tumskim.

Zbliża się finał obchodów 2400. rocznicy urodzin filozofa ze Stagiry, celebrowanych  w „Genius loci” od października 2016 roku. Przez 9 comiesięcznych „Spacerów z Arystotelesem” razem z naszymi gośćmi śledziliśmy recepcję jego myśli w czasie i przestrzeni, biorąc udział w ogłoszonym przez UNESCO Roku Arystotelesa.

Nasze podróże z filozofią dobiegają końca. Zapraszamy na uroczysty finał 24 czerwca o godzinie 12.00. W programie przewidziany jest wernisaż wystawy pt.  „Śladami Arystotelesa”, która pomoże prześledzić drogę, którą przebyła filozofia Arystotelesa na dystansie 24 wieków. Dzięki fotoreportażowi z podróży po współczesnej Grecji możliwe będzie obejrzenie miejsc związanych z życiem filozofa. Postaramy się również przekonać zwiedzających, że dobre wino pomaga w rozstrzyganiu najtrudniejszych problemów, a filozofowie nie stronili od tematów frywolnych, spacerując w ówczesnych muzeach.

Serdecznie zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowych odkrywców uroków przeszłości.

 Kiedy: 24.06.2017 godz. 12.00, wstęp wolny

497 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent