Miejsce wydarzenia: Kopalnia Soli Wieliczka

Data wydarzenia: niedziela 13.05.2018

Wstęp: 40 zł

Pieśń – Teatr Słowa. Koncert Moja pieśń wieczorna w Kopalni Soli Wieliczka

Opera Krakowska zaprasza na koncert „Moja pieśń wieczorna”, który odbędzie się 13 maja 2018  o godz. 17.00 w Kopalni Soli „Wieliczka” (Komora Jana Haluszki), w ramach cyklu „Pieśń – Teatr Słowa”.

W programie wieczoru, którego tematyka skupiona będzie wokół 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, znajdą się „Pieśni” Fryderyka Chopina, które wykonają Magdalena Barylak (m.in. „Życzenie”, „Śliczny chłopiec”, „Dumka”) oraz Adam Szerszeń („Hulanka”, „Poseł”, „Wojak”, „Pierścień” i in). Iwona Socha zaśpiewa m.in. „Cztery pieśni do słów Adama Asnyka”, a Dominik Sutowicz „Sześć pieśni do słów Adama Mickiewicza” Ignacego Jana Paderewskiego. Podczas koncertu zabrzmią również pieśni Karola Szymanowskiego, Stanisława Moniuszki czy Mieczysława Karłowicza.

Obok solistów śpiewaków usłyszymy instrumentalistów, którzy zaprezentują się również w roli solistów wykonując kompozycje Grażyny Bacewicz (m.in. „Preludium”, „Krakowiak”, „Kujawiak”, „Kaprys polski”), Romualda Twardowskiego („Fantazja polska”), Ignacego Jana Paderewskiego („Melodia”) i Fryderyka Chopina („Polonez A-dur”). Na fortepianie zagra Mariola Cieniawa, a na skrzypcach Anna Wójtowicz i Paweł Wójtowicz. Gospodarzem wieczoru będzie Agnieszka Draus.

Partnerem koncertu jest Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Bilety w cenie 40 zł do kupienia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru (www.opera.krakow.pl).

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

ul. Lubicz 48

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.