Pies na medal – 5 i 6 tom. Historie niezwykłych psów

środa 13.03.2019 do wtorek 26.03.2019

Pies na medal – 5 i 6 tom. Historie niezwykłych psów

Seria wyjątkowych książek przedstawiających historię niezwykłych psów, o których można powiedzieć, że są psami na medal! Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR lub dla policji, na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i również niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

 Rollek. Pies przewodnik. Tom 5

Poznajcie Rollka – psa przewodnika osób niewidomych, który jest prawdziwym psem na medal! Jego właścicielem jest pan Sebastian, który stracił wzrok na skutek wypadku. Zaraz po tym, gdy się dowiedział, że już nigdy nie będzie widzieć, postanowił, że jego oczami zostanie pies. Tak poznał Rollka, z którym połączyła go niezwykła więź!

W książce zostały opisane prawdziwe wydarzenia i prawdziwe postaci. Rollek i pan Sebastian istnieją naprawdę i tak właśnie wyglądają. Ilustratorka przy tworzeniu ilustracji inspirowała się zdjęciami prawdziwych bohaterów.

Pies na medal – 5 i 6 tom. Historie niezwykłych psów

Baster. Pies ratowniczy. Tom 6

Baster to pies ratowniczy pracujący w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Tego typu psy pracują z przewodnikami górskimi i uczestniczą w trudnych akcjach poszukiwawczych, np. kiedy ratownicy GOPR ruszają na pomoc zagubionym turystom, którzy zeszli ze szlaku albo nie potrafią odnaleźć drogi w czasie burzy lub mgły. To ciężkie i wymagające zadanie, z którym nie każdy mógłby sobie poradzić. Pies ratownik jest specjalnie do tego przygotowany i radzi sobie jak nikt inny!

Baster ma swojego pana, Jędrka, i dwóch psich towarzyszy. To mieszańce border collie i owczarka niemieckiego – Koka i Gringo. Często wszyscy razem ruszają na akcję ratunkową w góry i ratują ludzkie życie.

Pies na medal – 5 i 6 tom. Historie niezwykłych psów

Autor: Barbara Gawryluk
Ilustrator: Agata Kopff
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 48
Wiek: 6+

Premiera: 13 marca 2019

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także