Weleda
Weleda Baby

Pierwszy Dzień Wiosny – lekcje w lesie

Lasek Bemowski
🗺
📅 wtorek 21.03.2023
🎫 15zł
Pierwszy Dzień Wiosny - lekcje w lesie
Rodzicu, Nauczycielu czy wiesz, że lekcje z podstawy programowej mogą odbywać się również w lesie?
Z okazji pierwszego dnia wiosny zapraszamy do udziału w dniu otwartym Fundacji W związku z naturą, na którym będzie można wziąć udział w naszych leśnych lekcjach.

Chcemy pokazać dzieciom (i nauczycielom) jak łatwo, przyjemnie i zdrowo można chłonąć wiedzę na łonie przyrody.
Dajmy dzieciom wyjść z ławki, poczuć, dotknąć, posłuchać i w ten sposób doświadczyć i lepiej zapamiętać.

TEMATY LEKCJI W LESIE:
Wszystkie są lekcjami dostosowanymi dla dzieci w wielu 5-10 lat.

CHEMIA

Wodne eksperymenty przyrodnicze
Beata Radzikowska Kolorowe Laboratorium
W czasie tej lekcji porozmawiamy o organizmach wodnych żyjących w kropli wody, dowiemy się skąd w kranie bierze się woda? Omówimy stany skupienia wody i jej właściwości. Poruszymy tematykę zanieczyszczeń, dowiemy się jaki mają wpływ na jej jakość i na zwierzęta z niej korzystające. Opiszemy proces filtrowania wody w Warszawie oraz zapoznamy się z domowymi metodami oczyszczania wody.
Wszystkie omawiane zagadnienia będą poruszane w czasie doświadczeń wykonywanych z dziećmi. Na koniec grupa przygotuje wspólnie filtr domowej roboty oraz przeprowadzi proces filtracji wody z Wisły, którego efekty będzie można zaobserwować.

GEOGRAFIA:

Dobrze zorientowani – lekcja z mapą w terenie
Magdalena Szydło Fundacja W związku z naturą
Podczas lekcji nauczymy się wyznaczać kierunki świata w terenie bez użycia pomocnych narzędzi, ale także i zdobędziemy wiedzę jak łatwo możemy korzystać z kompasu. Poznamy składniki mapy oraz potrenujemy jej czytanie i przeliczenie skali. Będziemy także oceniać i wyznaczać odległości w terenie. Nauczymy się wyznaczać wysokość względną pagórka lub wysokość drzew w terenie za pomocą kija.

BIOLOGIA

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Magia drzew
Marta Krawcewicz Fundacja W związku z naturą
W czasie lekcji dowiemy się jak oddychają drzewa, dogłębnie poznamy ich budowę oraz poznamy sposoby, jak rozmawiają między sobą? Czy mają własne rodziny?
Jak się odżywiają? Nauczymy się rozpoznawać podstawowe gatunki drzew. Dodatkowo opowiemy o ich pozytywnym wpływie na nasz organizm oraz o ich magicznych mocach.

JOGA KREATYWNA:

Zajęcia ruchowe w plenerze
Kasia Jaworska Mamuni Dream
Zajęcia jogi kreatywnej dla dzieci, to połączenie zabawy, tańca, elementów muzykoterapii, technik oddechowych i relaksacyjnych. Podczas zajęć będziemy praktykować i rozwijać naszą uważność na bycie tu i teraz, świadomy oddech, umiejętności samodzielnego wyciszenia się poprzez ćwiczenia naszego umysłu. Dzieci za pomocą takich ćwiczeń mogą wyrazić siebie, zwiększają swoje zdolności ruchowe, uczą się redukować stres, nazywać własne emocje.

SZCZEGÓŁY:

  • lekcja przeznaczona jest dla grupy maksymalnie 25 osobowej
  • zalecany wiek dzieci od 5 do 10lat
  • czas trwania jednej lekcji to 45 min
  • koszt za jedne zajęcia to 375 zł
  • średni koszt za dziecko to 15 zł
  • jedna grupa może wziąć udział w więcej niż jednych zajęciach

699 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent