Pierwsze wakacje z dzieckiem zagranicą. Jak się przygotować?

wtorek 23.04.2019 do wtorek 30.04.2019

Pierwsze wakacje z dzieckiem zagranicą. Jak się przygotować?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny niewątpliwie wiele zmienia w naszym życiu. Niektórzy świeżo upieczeni rodzice z obawy przed trudami podróży potrafią nawet na kilka lat zrezygnować z zagranicznych wyjazdów.

Rodzice czasami martwią się, że dziecko źle zniesie długą podróż lub że będzie się nudzić w samolocie. Czasami czują się również przytłoczeni perspektywą spakowania zarówno całej rodziny na dwutygodniowy pobyt w hotelu, jak i bagażu podręcznego, tak by wszystko co niezbędne podczas podróży było pod ręką. Jeśli właśnie między innymi z powodu takich obaw odkładacie swoje pierwsze zagraniczne wakacje z dzieckiem, to postaramy się szybko rozwiać wszelkie wątpliwości. Podróżowanie z dzieckiem jest jednym z najciekawszych życiowych doświadczeń i pozwala Wam tworzyć wspaniałe wspomnienia oraz kształtować ciekawą osobowość Waszych pociech. Sprawdź i wykorzystaj nasze wskazówki, by Wasz pierwsza zagraniczna podróż przebiegła przyjemnie i bezstresowo.

1. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie

Każda podróż wymaga przygotowania i organizacji, a szczególnie ta, w której będą Wam po raz pierwszy towarzyszyć dzieci. Nie warto zostawiać niczego na ostatnią chwilę i lepiej nie zdawać się na przypadek. Planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem ma kluczowe znaczenie, jeśli chcecie, by zagraniczna podróż przebiegła spokojnie. Upewnijcie się, że każdy członek rodziny ma ważny paszport, wykupcie ubezpieczenie i przygotujcie rzeczy, które chcecie spakować, by dzień przed wyjazdem nie było żadnych przykrych niespodzianek.

2. Poczucie bezpieczeństwa jest ważne

Pamiętajcie, że pierwsza podróż zagraniczna jest olbrzymim przeżyciem, czasami także wyzwaniem, nie tylko dla Was, ale również, a może nawet przede wszystkim, dla dziecka. Dla Waszej pociechy wszystko będzie nowe i ekscytujące, ale całkowita zmiana otoczenia może być również nieco przytłaczająca i stresująca. Dlatego zadbajcie o to, by zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu zabierając jego ulubionego pluszowego misia, poduszkę lub kocyk, bez których nie umie zasnąć. Takie drobiazgi będą maluchowi przypominać o domu i sprawią, że bez większego trudu odnajdzie się w hotelowej przestrzeni.

3. Zapewnienie rozrywki na czas podróży

Każdy rodzic doskonale wie, że większość dzieci potrafi skupić swą uwagę przez krótki czas i szybko się nudzi. A nuda może z kolei przerodzić się w napady złości. Dlatego też trzeba odpowiednio się spakować, by zapewnić dziecku różne formy rozrywki, które pozwolą przetrwać kilkugodzinny lot. Włóż do bagażu podręcznego kilka ulubionych zabawek, grę magnetyczną, kolorowanki i kredki, książki. Wszystko to, co sprawi, że dziecko będzie miało się czym zająć. Nieco starsze dzieci mogą spędzić trochę czasu grając na tablecie lub oglądając bajki, dzięki czemu Wy też będziecie mogli się zrelaksować.

4. Rozpoznanie terenu też jest niezwykle ważne

Zazwyczaj od razu po zameldowaniu w hotelu każdy marzy o krótkiej regeneracyjnej drzemce lub o jak najszybszym wyjściu na plażę. Jednakże, gdy podróżujesz z dziećmi, zwłaszcza takimi, które są już nieco bardziej samodzielne, powinieneś przede wszystkim poświęcić trochę czasu na poznanie najbliższej okolicy. Dzięki temu wszyscy będziecie czuć się bezpiecznie i spokojnie. Warto również spytać w recepcji hotelu o znajdujące się w pobliżu punkty medyczne i ważne numery, z którymi możecie się skontaktować w razie jakichkolwiek problemów. Później możecie już oddać się błogiemu relaksowi.

5. Korzystanie z klubów dla dzieci to świetny pomysł na spędzenie czasu

Jeśli dzieci są wystarczająco duże, warto skorzystać z klubów dla dzieci, np. https://r.pl/figlokluby, które są prowadzone w Waszym hotelu. Takie rozwiązanie sprawia, że wszyscy członkowie rodziny są zadowoleni i wypoczęci. Dzieci mogą aktywnie spędzić czas w grupie swoich rówieśników, a rodzice mogą pobyć w swoim towarzystwie. Takie chwile są naprawdę bezcenne i warto je wykorzystać, by później ze zdwojoną energią wrócić do swych codziennych rytuałów i obowiązków. Rodzicielstwo to praca na pełen etat, więc korzystaj z wszelkich uroków beztroskiego urlopu, podczas gdy dzieci bawią się i są pod dobrą opieką wykwalifikowanego personelu.

 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:wakacje