Pierwsze urodziny Żyrafka Gortata

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Ratuszowa, Warszawa, mapa

sobota 19.11.2016 do niedziela 20.11.2016

zyrafek-gortat

22 listopada Żyrafek Gortat kończy rok! Oficjalne obchody będą odbywać się w najbliższy weekend, czyli 19-20 listopada.

 

To dla nas niezwykła radość, tym bardziej, że w  pierwszych miesiącach życia miał kłopoty ze zdrowiem i musieliśmy włożyć mnóstwo starań, by wrócił do 100% kondycji. Obecnie nasz Żyrafek ma się świetnie i w niczym nie odstaje od rówieśników. W powrocie do zdrowia kibicowali mu warszawiacy, fani z jego profilu na Facebooku i jego „tata chrzestny”, sławny koszykarz Marcin Gortat. Relacje z walki Żyrafka o powrót do zdrowia śledziło wiele stacji telewizyjnych, radiowych oraz innych mediów. Nadszedł czas, by wspólnie świętować pierwsze urodziny Gortata.

Oficjalne obchody będą odbywać się w najbliższy weekend, czyli 19-20 listopada. W pawilonie, w którym mieszkają żyrafy, już od soboty, będzie wyłożona księga, do której będzie można wpisywać życzenia urodzinowe dla Gortata oraz obejrzeć fotoreportaż z jego pierwszego roku życia. W sobotę o godzinie 12.00, podczas pokazowego karmienia wierzbowymi gałązkami, opiekunowie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące naszego jubilata. W niedzielę – również w samo południe, Żyrafek dostanie warzywny tort, który skonsumuje na oczach składających mu życzenia gości. Wszystko odbędzie się na wybiegu, gdzie maluch będzie hasał w towarzystwie mamy i dwóch bliskich jego sercu cioć. Zapraszamy!

Z okazji urodzin Żyrafka organizujemy również konkurs na komiks o „Przygodach Żyrafka Gortata”. Może wziąć w nim udział każdy, kto ma wyobraźnię i chce spróbować swych sił w tej formie graficzno-literackiej. Przewidziano wspaniałe nagrody! Szczegóły na naszym profilu na Facebooku i stronie www.zoo.waw.pl

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie został założony 11 marca 1928 roku. Znajduje się w samym centrum stolicy i zajmuje powierzchnię 40 ha. Warszawskie ZOO ma w swojej kolekcji ponad 3,5 tys. zwierząt przedstawicieli ponad 500 gatunków, w tym około 40 objętych programem ochrony gatunków zagrożonych tzw. EEP. Stołeczny ogród ratuje zagrożone gatunki rozmnażając je w swoich kolekcjach, reintrodukując je do naturalnego środowiska oraz działając na rzecz ich ochrony w naturze. Warszawskie ZOO jest wyjątkowe, gdyż jako jedyny polski ogród i jeden z bardzo nielicznych w Europie ma stworzony Dział Rehabilitacji Zwierząt Dzikich z Azylem dla Ptaków i ośrodkiem CITES. Naszą misją jest więc nie tylko jak najlepsze wykonywanie statutowych obowiązków jako członka prestiżowego europejskiego stowarzyszenia EAZA, ale także praktyczne działanie na rzecz dzikiej fauny i szeroko rozumianej ochrony rodzimej przyrody. Wiemy że to na razie jest jeszcze wśród ogrodów zoologicznych mało popularne, ale mamy także świadomość, że jest to kierunek właściwy i bardzo społeczeństwu dużego miasta (w naszym przypadku Warszawy) potrzebny. Azyl dla Ptaków przyjmuje rocznie ponad 5 tysięcy pacjentów, więcej niż 50 pozostałych ośrodków rehabilitacji ptaków w całej Polsce. A warszawiacy mają coraz lepszą świadomość tego, że ich ZOO jest wyjątkowe w pozytywnym tego pojęcia znaczeniu. Marzeniem Dyrekcji jest także, by warszawiacy traktowali ZOO jako swoje, znali żyjące w nim zwierzęta z imienia i traktowali ich jak bliskich sąsiadów. Warszawskie ZOO jest czynne we wszystkie dni roku, zawsze od godziny 9.00. Na terenie ogrodu znajduje się ponad 10 obiektów, które czynią komfortowym zwiedzanie ZOO także i w okresie jesienno-zimowym. Zapraszamy.

: Warszawskie ZOO; żyrafiarnia, wybieg żyraf

19 – 20.11.16

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie