Pierwsze kody za płoty, warsztaty, Lublin

Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin mapa

sobota 26.11.2016 do niedziela 27.11.2016

Pierwsze kody za płoty Lublin

„Pierwsze kody za płoty” to nowy cykl dziecięcych warsztatów medialabowych realizowany przez Warsztaty Kultury w Lublinie, a przede wszystkim niezła frajda i początek fascynującej przygody. Przeniesiemy się w świat tajnych agentów, robotów i szalonych naukowców. Wcielimy się w rolę programistów i projektantów, napiszemy swoje pierwsze linijki kodu, stworzymy własną grę, zaprojektujemy stronę internetową, dowiemy się czym jest Arduino, jak z niego korzystać i jakie cuda możemy z jego pomocą wyczarować. Czeka nas trening wyobraźni i umiejętności pracy w zespole, a do tego doskonała zabawa!

O prowadzącej: Ula Mitas – UX Designer, projektantka graficzna związana z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach i organizatorka wydarzeń w Women in Technology. Od 2014 roku organizuje prelekcje i warsztaty dla fanek i fanów technologii. Współorganizuje projekty również ze śląskim Hackathon HackSilesia oraz dobroczynne wydarzenie Santa Cloud, dedykowane Fundacji SOS dla Zwierząt z Chorzowa. Przez kilka lat związana z Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej, gdzie przeprowadziła szereg warsztatów dla dzieci, m.in. warsztat artystyczny „Przewodnik po wyobraźni”, warsztat typografii w ramach „Raciborska Oddycha Sztuką”, czy „Pierwsze styki z elektroniką” w ramach międzynarodowego festiwalu art+bits. Miłośniczka projektowania piktogramów, informacji wizualnej, Arduino i wykładów TedTalks.

ZAJĘCIA PROWADZIMY DLA DWÓCH GRUP WIEKOWYCH:

Warsztaty z projektowania i programowania stron www dla dzieci w wieku 10-13 lat

Kiedy: 5-6 listopada 2016, godz. 10:00-14:00
Gdzie: Pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11
Zapisy: Warsztaty dla dzieci w wieku 10-13 lat. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy drogą telefoniczną pod numerem 81 533 08 18 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 lub mailowo: sekretariat@warsztatykultury.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zabawa z Arduino – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

Kiedy: 26-27 listopada 2016, godz. 10:00-14:00
Gdzie: Pracownia Warsztatów Kultury, ul. Bernardyńska 11
Zapisy: Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy drogą telefoniczną pod numerem 81 533 08 18 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 lub mailowo: sekretariat@warsztatykultury.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa w Warsztatach jest udział w obydwu dniach szkoleniowych oraz akceptacja regulaminu i dostarczenie do Warsztatów Kultury przed rozpoczęciem warsztatu podpisanego oświadczenia.

Więcej informacji na stronie www.warsztatykultury.pl

Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Grodzka 5a
20-112 Lublin


Kontakt:

http://www.warsztatykultury.pl

ZOBACZ TAKŻE:warsztaty