Pierwsza powieść o przygodach Basi: Basia i lato pod psem

środa 03.10.2018 do środa 17.10.2018

Pierwsza powieść o przygodach Basi: Basia i lato pod psem

Niezwykłe wydarzenie dla wszystkich fanów Basi. Na księgarskie półki trafiła pierwsza powieść o przygodach Basi – Basia i lato pod psem. Wyśmienitą historię w nowej, dłuższej odsłonie napisała oczywiście Zofia Stanecka, a opatrzyła tym razem czarno-białymi ilustracjami Marianna Oklejak. Pozycja dla wszystkich, którym opowieści ze świata Basi było ciągle mało.

W najnowszej książce Basia i lato pod psem główna bohaterka razem z rodziną wyjeżdża nad morze pod namiot. Basia jednak nie jest zainteresowana niczym, co się wokół niej dzieje. Nic jej nie cieszy. No, może poza żelkami. To wszystko przez jedno marzenie, którego nie może spełnić. Basia marzy o psie. Nawet wakacje wydają się całkiem okropne, jeśli nie można mieć psa. Czy będą to najlepsze, czy najgorsze wakacje świata? A może Basi uda się spotkać jakiegoś psa… 

Basia i lato pod psem to powieść pełna zaskakujących zdarzeń, zwrotów akcji, piachu, błota, deszczu i emocji, a czarno-białe ilustracje Marianny Oklejak doskonale współgrają z klimatem opowieści. Basia jest dla wszystkich, nie tylko dla przedszkolaków, starsi czytelnicy odnajdą swoją ulubienicę w narracji dostosowanej do ich potrzeb. Więcej przygód, więcej humoru na prawie stu siedemdziesięciu stronach. Wreszcie nie trzeba rozstawać się z Basią, jej paczką przyjaciół ani rodziną tak szybko.

Dzieci bardzo lubią Basię, bo jest taka jak one: nie zawsze jest grzeczna, miewa poranne humory. Ma koleżanki, które lubi bardziej lub mniej, rodzeństwo, z którym czasem się kłóci, i marzenia takie jak góra żelków, własne zwierzątko czy zabawka, którą mają już wszyscy. Również rodzice Basi są bardzo prawdziwi – zapracowani, przemęczeni, nie zawsze trzymający się zasad, które sami ustalili, a jednocześnie niezwykle ciepli, otwarci, zawsze stawiający dobro dzieci na pierwszym miejscu. W 2018 roku mija 10 lat od momentu powstania najlepszej współczesnej serii książek dla dzieci.

Na jesieni br. ukaże się jeszcze zbiór krótkich opowieści – Basia. Bajki na dobranoc. To 24 bajki autorstwa rodziny Basi (i Zofii Staneckiej)! Kolejne przygody dziewczynki w pasiastym sweterku już po Nowym Roku.

Więcej o cyklu Basia na www.egmont.pl i www.basia.com.pl.

Basia i lato pod psem
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-281-2136-2
Wiek: dzieci 6+

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook