Pierwsza gdańska edycja Festiwalu Kino w Trampkach

Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 Kino Kameralne Cafe ul. Lektykarska 4 KinoPort ul. Strajku Dokerów 5 mapa

czwartek 06.12.2018 do niedziela 09.12.2018

10 zł

Pierwsza gdańska edycja Festiwalu Kino w Trampkach

Pierwsza gdańska edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży – Kino w Trampkach odbędzie się 6-9 grudnia. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swoje własne wydarzenie i nadają mu barw.

W programie: pokazy wartościowych filmów, warsztaty animacji, scenariuszowe i reżysersko-operatorskie. Bilety w cenie 10 zł dostępne są na: www.ikm.gda.pl/kinowtrampkach.

Pokazywane w ramach festiwalu filmy to świeże, współczesne obrazy, w których młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty. Szczegółowy program: http://gdansk.kinowtrampkach.pl/.

Pisanie scenariusza filmowego, tworzenie animacji i komiksów, reżyseria i praca operatora – to tematy warsztatów towarzyszących Festiwalowi Kino w Trampkach w Gdańsku. Jakie filmowe talenty drzemią w młodych gdańszczanach i gdańszczankach? Zajęcia są płatne (15 zł). Zapisy na www.ikm.gda.pl/kinowtrampkach trwają do wyczerpania miejsc.

Warsztaty scenariuszowe – adaptacja opowiadania na film | 7 grudnia, godz. 15.00 – 17.00, PATIO ASP, ul. Targ Węglowy 6

Jak działa ludzka wyobraźnia? I co właściwie ma wspólnego z książką lub filmem? Na zajęciach spróbujemy odkryć jej tajemnice oraz odpowiedzieć na te pytania. Zajęcia będą zakończone wspólnym seansem kinotrampkowej animacji. Grupa warsztatowa do 15 osób, w wieku 10-12 lat. Koszt 15 zł/osoba.

Warsztaty reżysersko-operatorskie, czyli jak wygląda realizacja filmu od kuchni? | 8 grudnia, godz. 11.00- 15.00, PATIO ASP, ul. Targ Węglowy 6

Uczestnicy i uczestniczki pracować będą nad sceną z kinotrampkowego filmu. Wspólnie z prowadzącymi zastanowią się w jaki sposób została zrealizowana i nakręcą jej inną wersję lub opracują swoją kontynuację. Będzie to okazja by spróbować sił przed i za kamerą. Warsztaty poprowadzi znakomity dokumentalista Kryspin Pluta. Grupa warsztatowa 10 osób, w wieku 12-13 lat. Koszt: 15 zł/os.

Zrób sobie animację | 8 grudnia, godz. 11.00 – 15.00, Studio Animacji Grupy Smacznego, ul. Łąkowa 35/38

Dzieci spotkają się w profesjonalnym studiu animacji, gdzie powstają znani i lubiani bohaterowie polskich bajek. Zobaczą jak powstaje animowana posta i spróbują pracy na profesjonalnych komputerach do grafiki. Uczestnicy i uczestniczki samodzielnie wykonają jedną z animowanych postaci i pobudzą ją do życia. Wydarzenie współorganizowane z Grupą Smacznego. Grupa warsztatowa do 10 osób w wieku 6-8 lat. Koszt: 15 zł/os.

Warsztaty komiksowe | 9 grudnia, godz. 12.00 – 13.30, PATIO ASP, ul. Targ Węglowy 6

Zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Na podstawie przygotowanego scenariusza dzieci zaprojektują postacie jak z prawdziwego komiksu! Prowadzący pokażą jak narysować różne stany emocjonalne, wprowadzić wymyślone tło akcji. Uczestnicy i uczestniczki poznają również kilka wariantów projektowania układu okienek w komiksie. Dla każdego przewidziano pakiet startowy młodego rysownika.
Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Adamada. Grupa warsztatowa do 15 osób w wieku 8-10 lat. Koszt: 15 zł/os

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Pierwsza gdańska edycja Festiwalu Kino w Trampkach

Instytut Kultury Miejskiej

 Instytut Kultury Miejskiej, miejska instytucja kultury z Gdańska, działa na rzecz zwiększenia roli kultury w życiu miasta i aktywnego w niej uczestnictwa, zarówno poprzez pracę ekspertów skupionych …

Więcej

Adres:

ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk


Kontakt:

58 301 2016
ikm@ikm.gda.pl
http://www.ikm.gda.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:filmysztukawarsztaty

Zobacz także