„Piersiowy” flashmob

Data wydarzenia: środa 15.06.2011

Przedstawicielka Metra mówi, że „pewnych rzeczy nie mogą pokazać”. A my? YES, WE CAN!!! :)))
Przyjdź w środę o godz. 15 na stację metra Pole Mokotowskie w okolice Galerii, aby nakarmić swojego malucha i pokazać, że karmienie piersią jest normalne i naturalne, a często również piękne. Przybywajcie, zabierajcie koleżanki! Razem raźniej 🙂

Tak jak pokazywały to zdjęcia z "wyrzuconej" z Galerii wystawy zorganizowanej przez Fundację Mleko Mamy. 
(Przeczytaj o kontrowersjach wokół wystawy promującej karmienie piersią: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,9751436,Szokuja_cie_te_zdjecia__Za_ostre__zeby_trafic_do_metra.html)
Nagość na billboardach nikogo już nie szokuje. Przyzwyczailiśmy się do ulotek agencji towarzyskich wkładanych za wycieraczki. Lecz to zdjęcia przedstawiające w zróżnicowany i subtelny sposób tak zwyczajną czynność jak karmienie piersią oburzają i mogą urazić czyjeś uczucia. 
Uwagą! Sensacja! 15 czerwca o godzinie 15-tej matki będą gorszyć dzieci, karmiąc piersią! 
Karmienia piersią nie da się pokazać, fotografując stopę! 
Pokażmy im jak TO się robi! 
Zapraszamy wszystkie mamy karmiące i wszystkich przyjaciół, których oburza absurd zachowania reprezentantów Galerii "Pociąg do Sztuki".
Informacje praktyczne:
Osoby niekarmiące piersią zapraszamy z wspierającymi hasłami lub wydrukowanymi zdjęciami przedstawiającymi karmienie piersią 🙂
Drogie mamy karmiące – podczas akcji czujcie się swobodnie 🙂 Weźcie kocyk, aby przysiąść na schodach w metrze lub – jeśli macie wprawę – nakarmcie na stojąco. Jeśli obawiacie się hałasu czy przeciągu – możecie też zebrać przy zejściu do metra na zewnątrz. Zbierzemy się w kilku grupkach, aby maluchy czuły się bezpiecznie, tak jak przy każdym innym wspólnym wyjściu na miasto. Akcja – jak każdy flashmob – będzie trwała krótko. 
 
Stacja Pole Mokotowskie, obok Galerii
Al. Niepodległości, blisko SGH
Warsaw, Poland