Piękna i Bestia w Grotesce

Teatr Groteska
🗺 mapa
📅 sobota 01.06.2024 do niedziela 02.06.2024
Piękna i Bestia w Grotesce
„Piękna i Bestia” to kolejne przedstawienie w repertuarze Teatru Gro­teska oparte na klasycznej baśni i wpisujące się w nurt spektakli fa­milijnych. Spektakl jest teatralnym przełożeniem XVIII-wiecznej powieści Jeanne-Marie Leprince de Beaumont.

Opisane przez autorkę problemy i rozważania dotyczące piękna, i jego znaczenia w naszym codziennym życiu, nic nie straciły na swojej aktualności. W czasach wszechobecnego wyścigu o NAJlepsze, NAJwiększe i NAJpiękniejsze wewnętrzne piękno, które eksponuje pisarka, może być idealnym drogowskazem dla młodego widza. „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – możemy śmiało powtórzyć za autorem „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupéry.

Spektakl ma formę musicalową – utwory stylizowane na XVIII­-wieczną muzykę klasyczną skomponował Łukasz Damrych (doskonale znany widzom Teatru Groteska ze ścieżki dźwiękowej do „Przygód Tomka Sawyera”). Zobaczymy też piękne lalki – urzekającą scenografię do spektaklu stworzył Mariusz Napierała – uznany scenograf teatrów operowych i muzycznych. Choreografię ułożył niezawodny Jarosław Staniek („Doktor Dolittle”, „Przygody Tomka Sawyera”), a całość wyreżyserował od wielu lat związany z Groteską – Jerzy Jan Połoński.

Na scenie, w pięknej scenografii, świetni aktorzy odgrywali znane nam sceny z tego osiemnastowiecznego francuskiego klasyka. Pięknie tańczyła i śpiewała wdzięczna Bella, Dominika Guzek, ciężko poruszał się odrażający potwór Bestia, straszyła czerwonymi ślepiami znakomicie zinscenizowana sfora wilków. A na widowni…otwarte w podziwie buzie, maluchy wtulone w mamę lub kurczowo ściskające rękę taty, robiące miny do złych sióstr Belli, pękające ze śmiechu z dziwacznej postaci jednego z zalotników. Były też błyszczące zachwytem oczy wpatrzone w różany ogród czy tańczącego ptaka w locie, było podrygiwanie do rytmu piosenek”.

Zofia Gołubiew, Dziennik Polski

1 czerwca, godz. 13.30 i 16
2 czerwca, godz. 11 i 13.30

premiera: 3 marca 2018
czas trwania: 1 godz. 45 min. 1 przerwa 
spektakl dla dzieci od 6 lat

227 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent