Piccolo Coro dell Europa
UD

Piccolo Coro dell Europa

📅 piątek 11.10.2013 do niedziela 13.10.2013
Piccolo Coro dell Europa


11 października godz. 19:00
12 października godz. 17:00
13 października godz. 17:00

Piccolo Coro dell’Europa
Scenariusz i reżyseria: Iga Gańczarczyk
Warsztaty edukacyjne i współpraca dramaturgiczna: Agata Otrębska
Choreografia: Dominika Knapik
Scenografia, kostiumy, światła: LATALAdesign (Dagmara Latała, Jacek Paździor)
Muzyka: Daniel Pigoński
 
W projekcie uczestniczą  dzieci w wieku 9-12 lat:
 
Oliwia Dębosz, Gabriela Fielek, Anna Gabańska, Adam Gilarski, Róża Głąbińska, Zofia Gniadek, Kuba Kiełbiowski, Maria Kruszyńska, Zofia Krzyszycha, Eliza Kuczyńska, Alicja Madejska, Anastazja Martyniec, Damian Ruszkowski, Dominika Rykała, Igor Wypiór
 
Jak wyglądałby świat, gdyby rządziły nim dzieci?  
Czy na scenie teatralnej można stworzyć dziecięcą wspólnotę?  
Czy można się przy tym bawić i śmiać?
Przekonajcie się sami!

 
Spektakl jest próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci. Może jest to bezludna wyspa? Może jakieś tajemnicze bractwo? Może utopijne państwo? Miasteczko namiotowe lub koczowisko oburzonych?  
 
Wybierz się w podróż do tego miejsca.
 
Projekt w reżyserii Igi Gańczarczyk inspirowany jest powieścią Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka, w której główny bohater inicjuje działalność dziecięcego sejmu, żeby wprowadzić szereg ważnych reform, jak i prekursorskimi koncepcjami samego Korczaka, dotyczącymi edukacji i równouprawnienia dzieci. To również przewrotne nawiązanie do jednego epizodu z Podróży Guliwera, satyry Jonathana Swifta: Guliwer podczas pobytu w kraju Liliputów, obserwując lokalne debaty, dochodzi do wniosku, że politykę uprawia się według zupełnie absurdalnych zasad.  
 
Praca nad spektaklem przebiega dwutorowo: oprócz prób teatralnych i ruchowych, dzieci uczestniczą w warsztatach integracyjnych, poświęconych partycypacji, tolerancji i równości. Scenariusz przedstawienia powstaje na bazie warsztatów, improwizacji i kontekstów literackich. Wspólnie przechodzimy kolejne etapy wtajemniczenia: od wyspy, państwa-miasta, przez współpracę, do tytułowego Piccolo Coro, w którym pobrzmiewa skojarzenie z popularnym w latach 80. i 90. w Polsce dziecięcym chórem Piccolo Coro dell’ Antoniano, który zasłynął własną wersją przeboju Michaela Jacksona „We are the world”, jednego z najbardziej znanych singli charytatywnych.
 
Dorosłych zapraszamy do obserwacji procesu powstawania na scenie dziecięcego parlamentu („Małego Europejskiego Chóru”), który wypowie swoje racje, stając się jednocześnie krzywym zwierciadłem politycznych dyskusji.  
 
Dla dzieci spektakl jest atrakcyjną formą wspólnej zabawy poprzez bezpośredni udział w świecie rówieśników-aktorów. Jest impulsem motywującym do rozpoczęcia własnej gry/zabawy światem dorosłych.  
 
Gorąco polecamy. Spektakl adresowany dla dorosłych i dzieci od 9 lat.

 
BILETY:
normalny – 20 zł
ulgowy – 15 zł
bilet rodzinny 2+1 – (dwoje dorosłych i jedno dziecko) – 40zł (każde kolejne dziecko w ramach biletu rodzinnego – 10 zł)

762 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent