Piątkowy Klub Planszówkowicza

Klub Kultury Łokietek
📅 piątek 10.05.2019
Piątkowy Klub Planszówkowicza
Za oknem robi się ciepło, a my zaczynamy myśleć o wakacjach. Zostało do nich sporo czasu, ale kto zabroni nam wsiąść do pociągu? Szczególnie, że nie musimy jechać daleko – zamiast na dworzec, do Klubu Kultury Łokietek.

Wsiąść do Pociągu: Europa to jedna z najpopularniejszych rodzinnych gier planszowych. Zadaniem graczy jest przebyć trasy opisane na wylosowanych biletach. By tego dokonać trzeba zebrać odpowiednią ilość kart z wagonami, a często i przechytrzyć przeciwników. Śladowa ilość ekonomii, trochę kombinowania i sporo współzawodnictwa. To przepis na dobrą grę!

Na zajęcia zapraszamy dzieci od 7 do 12 roku życia, bez względu na to, czy uwielbiają planszówki, czy też dopiero poznają przyjemność płynącą z wspólnej zabawy przy stole. Warunkiem koniecznym jest umiejętność czytania. Oprócz dobrej zabawy dzieci będą uczyć się planować swoje kolejne posunięcia i obmyślać strategie gry, a także będą miały okazję do poznania geografii Europy. Jest to również sposób na odciągnięcie naszych pociech od ekranów komórek, komputerów i telewizorów i zaproponowanie im innej, fajnej i zajmującej rozrywki.

Termin: 10 maja, piątek, godz. 17:00-18:30

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Wstęp wolny! Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca.

Więcej informacji na stronie lokietek.dworek.eu oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/2300228160299343/