Piątka z przyrody – piknikowe warsztaty w Bytomiu

Park Miejski im. F. Kachla w Bytomiu mapa

sobota 07.09.2019

Piątka z przyrody - piknikowe warsztaty w Bytomiu

Zapraszamy na pierwsze warsztaty z cyklu „Piątka z przyrody!” dla dzieci i młodzieży, które towarzyszyć będą piknikom w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu.

W niedzielę 16 czerwca razem z artystą Pawłem Szeiblem zakładać będziemy mini ogrody na trocinach, które następnie przyjmą formę oryginalnych eko-maskotek. Naszemu piknikowemu spotkaniu towarzyszyć będą również zajęcia jogi dla dzieci prowadzone przez Monikę Kiełbowicz ze studia Yoga Balance w Bytomiu. Ponadto zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenie tego dnia z nami: wystarczy zabrać ze sobą koc, kosz piknikowy i udać się na polanę w okolicach Amfiteatru i Torkaciku w Bytomiu. Zapewniamy wyśmienita atmosferę, bańki mydlane, lemoniadę i wspaniałe towarzystwo!

Wydarzenie jest bezpłatne, ale na warsztaty obowiązują zapisy – mailowe: landszaft.bytom@gmail.com, telefoniczne tel. 32 386 36 69 (Biuro Promocji Bytomia).

Projekt „Piątka z przyrody! – piknikowe warsztaty w Bytomiu” realizowany jest z Programu Fundusz Inicjatyw Lokalnych 2018-2019.
Realizatorem projektu jest grupa nieformalna Landszaft.

Więcej o całym projekcie:
„Piątka z przyrody!” to cykl warsztatów i spacerów skierowanych do dzieci i młodzieży, towarzyszących letnim, rodzinnym piknikom w bytomskim Parku Miejskim. Od czerwca do września czeka na Was 5 bloków warsztatowych dotyczących eko tematyki!
Zabierzcie ze sobą wygodne obuwie, piknikowe koce, przekąski i otwórzcie się na przyrodę!

Czy zakładaliście kiedyś ogród na trocinach? A może chcielibyście stworzyć z nami prawdziwe dzieło malarskie? Możecie zostać też projektantami naszego parku lub gwiazdami parkowej mody! A czy na pewno znacie wszystkie gatunki ptaków zamieszkujących nasz mały miejski las?
Przyjdźcie na Polanę Piknikową niedaleko Amfiteatru, zapraszamy z całymi rodzinami – znajdzie się rozrywka i dla tych najmłodszych, i dla nieco starszych.

A co na Was czeka?

7.09 (sobota) warsztaty zielarskie i upcyclingowe
Zajęcia dotyczyć będą idei recyclingu, upcyclingu i życia w duchu eko. Poprowadzi je ekolożka, zielarka, którą już za chwilę przedstawimy oraz pomysłodawczyni niezwykłego sklepu Odpady Spod Lady: Agata Maciejczyk. Zebrane przez nas w parku rośliny i zioła posłużą do wytworzenia naturalnych kosmetyków. Mogą zostać także umiejscowione w saszetkach, które wykonane zostaną pod czujnym okiem Agaty Maciejczyk. Powstaną również ekologiczne siatki na zakupy. Na tym pewnie nie poprzestaniemy, bo natura to nieskończona ilość możliwości. Wszystko po to, by pomóc naszej planecie poprzez małe, lokalne działania.
wiek: 6-18 lat

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także