Piast Gliwice i Espanola podpisują współpracę

📅 wtorek 18.12.2018 do niedziela 30.12.2018
Piast Gliwice i Espanola podpisują współpracę

Nie od dziś wiemy, że GKS Piast Gliwice SA pracuje nad budową topowej akademii piłkarskiej w Polsce. Działania te są długotrwałe, a plany dalekosiężne. Jednym z punktów realizacji planu jest podpisanie umów z klubami partnerskimi.

Jeszcze w bieżącym roku przed Piast Gliwice nawiązał współpracę z kilkoma klubami lecz  najciekawszym wydarzeniem jest podpisanie umowy z Akademią Piłkarską Española, która prężnie się rozwija od 2017 roku. Jest to stosunkowo młoda szkółka lecz według włodarzy ekstraklasowego klubu z Gliwic to dobra inwestycja w przyszłość.

2 copyFundacja Rozwoju Sportu Espanola, także podziela to zdanie, gdyż współpraca ma mieć charakter wielopłaszczyznowy.

Kilka słów na ten temat przekazał nam Mariusz Talarczyk – manager Fundacji.

„Rozpoczęcie współpracy z ekstraklasowym zespołem to dla nas kolejny krok w realizacji naszej misji i obustronna korzyść. Fundacja Rozwoju Sportu Espanola przede wszystkim dba o najlepszy rozwój dzieci i to już od 1 roku życia,   w zajęciach ogólnorozwojowych, a po 5 roku życia pracujemy nad umiejętnościami piłkarskimi.

Uważam, że wspólnie ze specjalistami z Piasta Gliwice, Panem Jackiem Mazurkiem i Dawidem Wiejowskim, którzy mają wieloletnie doświadczenie w budowaniu najlepszych akademii piłkarskich, jak ta Legii, czy FC Barcelony w Warszawie będziemy mogli stworzyć wspólnie ogromne możliwości rozwoju dla dzieci trenujących zarówno w Akademii Española, jak i drużynie Piasta Gliwice.

Cenimy sobie wsparcie merytoryczne, możliwość występu w ligach talentów, a także w przyszłości wspólne budowanie klas sportowych

Naszym celem i marzeniem jest łączyć piłkarskie kultury. Funkcjonujemy w ponad 25 lokalizacjach, w 12 miastach i chętnie podejmiemy współpracę z innymi klubami prowadzącymi podobną politykę Do GKS Piast Gliwice. W naszej idei najważniejszy jest rozwój dzieci, więc jesteśmy otwarci na propozycje”.

Fundacja Rozwoju Sportu Espanola i Past Gliwice podpisali umowę do końca sezonu 2018 lecz już teraz Prezes fundacji deklaruje chęć dalszej współpracy.

Gliwice, Katowice, Chorzów, Bytom, Tarnowskie Góry, Siemianowice Sląskie, Jaworzno – to tylko niektóre z miast, w których prowadzone są zajęcia dla dzieci już od 1 roku życia i treningi piłkarskie dla dzieci powyżej 5 lat. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i zapoznania się z ich działalnością na całym Śląsku na fundacjaespanola.pl