Pestka i Jajko – ciepła i wzruszająca książka dla dzieci

środa 16.06.2021 do środa 30.06.2021

Pestka i Jajko - ciepła i wzruszająca książka dla dzieci

Nowy amberkowy tytuł w AMBERKU! Amberkowy, bo piękny formą i treścią. Mądry i niosący dobre przesłanie. Pestka i Jajko Alexa Latimera i Davida Litchfielda, ciepła i wzruszająca, pięknie ilustrowana książka, opowiada o niezwyciężonej sile przyjaźni.

Motyw przyjaźni w bardzo wielu aspektach pojawia się prawie we wszystkich książkach AMBERKA, między innymi w serii Za dużo marchewek Katy Hudson, Odwagi, zajączku Nicoli Kinnear czy Jak schować Lwa Helen Stephens. W Pestce i Jajku poznajemy nietypowych przyjaciół – Pestkę i Jajko. Dobrali się jak dwa ziarnka w korcu maku, byli do siebie podobni kształtem i rozmiarem. Razem bawili się i cieszyli. I przyrzekli sobie przyjaźń na całe życie.
Aż pewnego dnia Pestce wyrosły korzenie i pędy i nie mogła już biegać, pływać ani nawet ruszyć się z miejsca. Wtedy Jajko zostało z nią i razem wymyślali nowe zabawy.

Aż pewnego dnia Jajko przestało być jajkiem, bo wyrosły mu skrzydła, które uniosły je ku niebu, w najpiękniejsze miejsca na świecie. Pestka poczuła się, jakby pękało jej serce, gdy jej przyjaciel odleciał, ale wiedziała, że dzięki temu Jajko przeżyje wspaniałe przygody. Zwiedziło najpiękniejsze miejsca i znalazło nowych przyjaciół. Ale kiedy przyszedł czas, żeby uwiło sobie gniazdko, wróciło do swojej najlepszej przyjaciółki Pestki. I tak żyli sobie razem przez resztę życia, bawiąc się, żartując i snując plany.

Nagradzany twórca książek dla dzieci, Alex Latimer, stworzył przepiękną opowieść o przyjaźni silniejszej niż wszelkie przeciwności i rozstania. A uznany ilustrator, David Litchfield, ożywił ją baśniowymi ilustracjami pełnymi ciepłych i subtelnych kolorów. Pestka i Jajko pokazuje dziecku, że przyjaźń rodzi się z podobieństw, wspólnych zainteresowań, ale kształtuje i trwa dzięki wyrozumiałości, cierpliwości, zaufaniu, wierności i lojalności. Tylko wtedy wspiera, pomaga się rozwijać, a nie hamuje i ogranicza. Pozostaje trwała i niezmienna pomimo zmian i upływu czasu.

Tytuł oryginału: Pip & Egg
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 250×276
Data wydania: 2021-06-14
Wydawnictwo Amber

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie