Perły mamaDu, plebiscyt

piątek 09.09.2016 do piątek 30.09.2016

Perly mamadu plebiscyt dla rodziców

Jak to jest być dzisiaj rodzicem w Polsce? Liczne rodziny aktywnie spędzające czas z dziećmi, odwiedzające wspólnie kawiarnie i muzea są pożądanymi gośćmi, czy raczej plagą egipską?

Czy rodzice wypuszczający się z dzieckiem na miasto mają gdzie przewinąć i nakarmić malucha, czy dla własnego bezpieczeństwa powinni siedzieć bezpiecznie w domu, blisko przewijaka?

To, w jakim tonie toczy się debata dotycząca rodzicielstwa, dzieci czy po prostu bezpieczeństwa maluchów, jest niezwykle ważne. Dlatego też szczególnie istotni są ambasadorowie, którzy tę debatę wywołują, zwracają uwagę na ważne kwestie, nazywają problemy po imieniu i próbują zawalczyć o lepszą rzeczywistość.

Takich cichych ambasadorów jest wielu, dzięki nim na twoim osiedlu pojawiły się podjazdy dla wózków lub nowy plac zabaw. To też organizacje, które walczą z przemocą wobec dzieci, czy z dyskryminacją maluchów z powodu biedy, wyznania czy koloru skóry. To często znane osoby, które oswajają tematykę związaną z adopcją czy rodzinnymi domami dziecka. Portal mama:Du chce docenić tych ludzi i organizacje, które dzień po dniu wykonują tytaniczną pracę na rzecz dzieci i rodzin.

Dlatego wspólnie z czytelnikami, blogerami i osobami ze świata mediów, postanowił zorganizować plebiscyt i przyznać nagrody osobom i organizacjom, które znacząco przyczyniły się do poprawy sytuacji dzieci i rodzin w Polsce. Pomóżcie wybrać tych cichych bohaterów.

W pierwszym etapie plebiscytu prosimy was o wskazanie kandydatów do Perły mama:Du w sześciu kategoriach
– Inicjatywa prorodzinna;
– Fundacja;
– Człowiek Roku;
– Start-up;
– Kampania Społeczna;
– Miejsce Przyjazne Dzieciom.

W drugim etapie będziecie mogli zdecydować, kto z nominowanych otrzyma statuetkę Perły mama:Du. W podjęciu tej trudnej decyzji pomoże wam jury:

Jury perly mamadu

Zwieńczeniem konkursu będzie gala Perły mama:Du. Chcemy szczególnie docenić innowacyjność oraz zrozumienie potrzeb rodzin. Perły mają za zadanie pomagać w budowaniu wizerunku mądrego doradcy, wspierającego działania prorodzinne.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji i oddawania głosów w plebiscycie, oraz na stronę mamadu.pl, gdzie znajdą Państwo więcej informacji o konkursie.