Paszcze, kły, szpony – książka z serii Klubik odkrywców

piątek 05.07.2019 do piątek 19.07.2019

Paszcze, kły, szpony

Przyrodniczą serię „Klubik odkrywców” uzupełniła kolejna, trzecia już publikacja, o frapującym tytule „Paszcze, kły, szpony”. Dzięki niej młodzi czytelnicy poznają mnóstwo ciekawostek o dzikich zwierzętach. Tekst, autorstwa Marty Maruszczak, jest napisany prostym, przyjaznym językiem. Atrakcyjne, intrygujące ilustracje wykonała Marta Kitka.

Książka przedstawia niezwykłe aspekty życia i funkcjonowania dzikich zwierząt oraz cechy, które pozwalają im zdobyć pożywienie, ochronić się przed napastnikami, przetrwać w przyrodzie. Pokazuje podobne przystosowania różnych zwierząt do pełnionych funkcji życiowych. Wyjaśnia m.in., do czego służy: lepki język mrówkojada, skręcony ząb narwala, giętki dziób dziobaka i bulwiasty nos słonia morskiego.

Na końcu publikacji są zamieszczone pytania sprawdzające, które pozwalają zweryfikować zdobytą wiedzę oraz dyplom znawcy dzikich zwierząt, który dziecko może wyciąć i powiesić w swoim pokoju.

Doskonałym uzupełnieniem tej książki będzie publikacja, która ukaże się w ciągu najbliższych miesięcy – „Zwierzozadania do wykonania. Paszcze, kły, szpony”. Znajdą się w niej  różnorodne zadania i pytania nie tylko sprawdzające wiedzę i rozwijające liczne umiejętności, lecz także pozwalające zdobyć nowe wiadomości oraz pożytecznie i miło spędzać czas.

 www.awm.waw.pl

Paszcze rozkladowki_12-13_male Paszcze, kły, szpony
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie