Parownica SC 1 marki Kärcher idealna dla rodziców

poniedziałek 19.09.2016 do wtorek 27.09.2016

jak działa czyszczenie parą

Każdy rodzic wie, że kwestia utrzymania porządku i czystości w domu to nie tylko sprawa estetyki, ale i bezpieczeństwa oraz zdrowia naszych pociech. Środki chemiczne, które stosujemy sprzątając nie są w pełni bezpieczne dla zdrowia najmłodszych i mogą być przyczyną alergii. A przecież wiemy jak chętnie dzieciaki, odkrywając świat wokół siebie, biorą do ust przedmioty leżące na podłodze. Aby zapewnić higieniczną czystość i wyeliminować chemię możemy skorzystać ze sprytnego urządzenia jakim jest parownica.

Nie wymaga ona użycia jakichkolwiek środków czyszczących, a cały proces czyszczenia opiera się tylko na działaniu gorącej pary wodnej pod ciśnieniem. Mały, ergonomiczny model parownicy Kärcher SC1 świetnie sprawdzi się w każdym domu, zapewniając nieskazitelną czystość i bezpieczeństwo.

Tradycyjne metody czyszczenia nierzadko jedynie powierzchownie usuwają brud. Natomiast gorąca para penetruje szczeliny pomiędzy brudem a powierzchnią, skutecznie usuwając nawet uporczywe zabrudzenia. Tym samym sprawia, że wyczyszczona powierzchnia jest higienicznie czysta.
W jaki sposób dokładnie działa parownica? Woda w postaci gorącej pary ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe. Pozwala to cząsteczkom wody „wśliznąć się” pod brud i usunąć go. Dodatkowo powierzchnia jest czyszczona przy pomocy szczotki i ściereczki, co zwiększa skuteczność czyszczenia. Urządzenia te są również ekonomiczne, bowiem z jednego litra wody z kranu powstaje aż 1700 litrów pary wodnej. Za skuteczność czyszczenia parowego odpowiadają parametry techniczne pracy parownicy: ciśnienie i prędkość strumienia pary oraz jej temperatura.

parownica karcher jak działa

Nowa parownica SC 1 czyści różnorodne wodoodporne powierzchnie: poczynając od podłóg i okien, przez kabiny prysznicowe, sanitariaty, piekarniki i okapy, aż po armaturę kuchenną i łazienkową. Doskonale usuwa ślady palców, przypalony tłuszcz czy zacieki z kamienia. Dodatkowo ergonomiczny kształt, zredukowana waga (1,5 kg) oraz krótki czas nagrzewania (3 minuty) sprawiają, że parownica jest łatwa i wygodna w obsłudze w codziennych porządkach. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom jest ona bardzo wygodna w przechowywaniu, bez trudu zmieści się nawet w niewielkiej szafce czy schowku.

Parownica SC 1 w standardzie jest wyposażona w okrągłą szczotkę, dyszę Power, dyszę do detali, dysze ręczną oraz zawór bezpieczeństwa i zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem przez dzieci. Całe wyposażenie zwiększa komfort pracy i zakres zastosowań.

Dzięki swoim właściwościom parownica SC1 doskonale nadaje się do każdego domu, w którym są dzieci. Jej stosowanie sprawi, że mali odkrywcy będą w pełni bezpieczni i będą mogli bez przeszkód eksplorować świat wokół siebie.

Przeczytaj więcej:  https://www.kaercher.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:rodzinaw domu

Zobacz także