Park wodny we własnym ogrodzie – jak wybrać akcesoria do pływania dla dziecka?

poniedziałek 10.06.2019 do poniedziałek 17.06.2019

Park wodny we własnym ogrodzie – jak wybrać akcesoria do pływania dla dziecka?

To, co dzieci najbardziej kochają latem to oczywiście zabawy w wodzie. Niezależnie czy jest to mały ogrodowy basenik dla kilkulatka czy prawdziwy basen z trampoliną – zawsze radości jest tak samo wiele. Akcesoria, które wybieramy do pływania i zabaw w wodzie dla maluszków powinny być nie tylko kolorowe, ale również certyfikowane, bo o jakimkolwiek niebezpieczeństwie w kontakcie z wodą nie może być mowy.

Pamiętajmy, że aby rozpocząć naukę pływania, dziecko musi od najmłodszych lat mieć kontakt z wodą. Nie bać się jej, ale równocześnie od początku mieć świadomość, że nawet pozornie płytka woda może być niebezpieczna. Dlatego jak najczęściej oswajajmy naszego malucha z basenem, nawet jeśli w ogródku pozwolić możemy sobie tylko na najmniejszy basen – warto go mieć.

Mały ogródek nie musi ograniczać

Młodzi ludzie w odróżnieniu od dorosłych, nie potrzebują świętego spokoju do odpoczynku, dlatego basen dla nich nie musi być zlokalizowany gdzieś za drzewami, ale może stać na samym środku naszego nawet niewielkiego ogródka. Grunt, by był odpowiednio duży i by nad nim było jakieś zadaszenie czy parasol, wiadomo, że w kontakcie z wodą każda ochrona skóry prędzej czy później się zmyje, a czapka spadnie. Mały basen do ogródka poza tym, że ma dość wysoki i szeroki brzeg, by nie wylewała się woda, winien mieć też specjalne miejsce. Pod basenem najlepiej by znalazła się mata np. taka do ćwiczeń, by dziecku wygodnie się siedziało. Warto zabezpieczyć też miejsce wkoło basenu i oczyścić je ze wszelkich niepotrzebnych elementów (ławek, zabawek itp.) – trzeba przewidywać nieprzewidywalne! Naturalnie woda w basenie nawet w gorące dni, nie może być bardzo zimna, zanim dziecko oswoi się z temperaturą, upłynie nieco czasu.

W małym ogródku świetnie sprawdzi się też instalacja z prysznicem lub akcesoriami, jakie można podłączyć bezpośrednio do szlaucha z wodą. Mogą to być np. stojące i wyginające się pod ciśnieniem kwiatki lub drzewka, zwykle wykonane z połączeń gąbki i gumy. Kwiatek wychyla się na różne strony i podlewa ogródek bardzo rozproszonym strumieniem – zabawa dla maluchów jest naprawdę wspaniała.

Jeśli chodzi o korzystanie ze szlaucha ogrodowego, warto kupić go od razu z prysznicem, który wbity w trawnik gdzieś z boku ogrodu będzie nie tylko maluchom, ale nam służył do skutecznego schładzania się w upalne dni.

Zabawki i akcesoria do basenu ogrodowego

Szczęściarzami są ci, którzy posiadają w swoim ogródku prawdziwy, wkopany w ziemię basen. Nawet baseny o niewielkiej głębokości pomagają zorganizować w ogrodzie prawdziwy park wodny.

To o czym powinniśmy pomyśleć na początku sezonu to zakup:

  • kolorowych kółek ratunkowych
  • skrzydełek dla maluchów, które woda może przykryć
  • materacyków dla maluchów (zwłaszcza tych, które wykorzystać można nie tylko w wodzie, bo ich powierzchnia odporna jest na promieniowanie słoneczne i się nie nagrzewa)
  • pianki, piłki i dmuchane fotele – wszystko to, co urozmaici zabawy w wodzie

Dziewczynka na dmuchanej zdjeżdżalni

Nauka pływania

Poza zabawkami i wszystkim tym, co ma urozmaicić zabawę w wodzie, warto zadbać też o bezpieczeństwo i wygodę korzystania z basenu. Na początek wystarczy zakupić okularki do pływania i zatyczki do nosa – szczególnie, jeśli nasz maluch jest wrażliwy na wlewanie się małych ilości wody do noska. W dalszej kolejności i przy chęci nauki pływania, dziecko powinno mieć dobrze dobrane narękawniki. Zależnie od swoich umiejętności i oczywiście obwodu ramienia, narękawniki nie mogą być za duże, by nie krępowały ruchów. Jeśli na poważnie myślimy o nauce pływania i mamy ku temu w domu możliwości, warto kupić też pianki, na których będzie można uczyć dziecko po kolei najpierw właściwych ruchów rąk, później nóg, a na koniec wykorzystywać pianki wyłącznie do szlifowania swoich umiejętności.

4 Zdjęcie do Artykułu

Gdy już mamy przewidzianą całą aranżację ogródka jeśli chodzi o sprzęty, czas pomyśleć o stroju kąpielowym. Tu nie warto przepłacać. Maluchy szybko rosną, więc trzeba założyć, że zakupiony stój będzie na jeden, a maksymalnie dwa sezony. Kupmy strój wygodny i bez specjalnych ozdób, które mogą przeszkadzać dzieciom w zabawie. Czasem widzimy na plażach dziewczynki przebrane w kostiumy ze spódniczkami, a pełne stroje kąpielowe można zaobserwować nawet na basenie, gdzie prowadzona jest nauka pływania dla niemowląt. A dzieciom wystarcza przecież, że będzie wygodnie, jeśli więc mała dziewczynka nie chce nosić całościowego stroju lub niewygodnie czuje się w dwuczęściowym, pozwólmy jej bawić w samych majteczkach od stroju.

W letnie dni, nie zapominajmy o prawidłowej ochronie głowy dziecka; czapeczka i krem ochronny to minimum. Dobrze będzie, jeśli uda się nad basenem zainstalować duży parasol, który sprawi, że przynajmniej część dnia maluch spędzi w cieniu.

Basen i co więcej

Oczywiście zabawy w wodzie, jak każde inne czasem mogą się znudzić, warto więc skorzystać z bogatej oferty akcesoriów do ogrodów i do pływania dostępnych w profesjonalnych sklepach – https://odpustowe.pl to bardzo dobry przykład. Tam poza zabawkami do wody i nauki pływania, znajdziemy też innego typu gadżety na imprezy urodzinowe, zabawki dmuchane i balony z helem – wszystko co może jeszcze wzbogacić letnie zabawy w ogrodzie i na świeżym powietrzu.

Dziewczynka bawi się w basenie dmuchanym z wodą

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:wakacjezabawki