Parada Maluchów

Rynek Manufaktury mapa

sobota 22.09.2018

bezpłatne

Parada Maluchów

Przed nami kolejna edycja jednej z ulubionych imprez łódzkich miłośników motoryzacji. Ponad 150 Fiatów 126p. wjedzie na rynek Manufaktury w wielkiej Paradzie. Dokładnie 18 lat temu, 22 września zakończono produkcję „maluchów”, także od tego dnia, wszystkie będą już pełnoletnie.

W sobotę w Łodzi spotkają się miłośnicy „małych fiatów” z całej Polski, a nawet z zagranicy. –będzie sporo klasyków, zabytków na żółtych numerach, a także aut przerobionych. Na przykład model, który ma 100 koni mechanicznych i może jechać nawet 200 km/h. Maluchy wjadą do Manufaktury od strony ulicy Ogrodowej, przez rondo przy budynku ms2 ok. godz. 13.30, zaparkują na rynku, a ich właściciele wezmą udział w konkursach, m.in. na najstarszego, najpiękniejszego, najmłodszego, najbrzydszego „malucha”. Nagroda w tej ostatniej kategorii, choć kontrowersyjna, wcale nie jest powodem do wstydu – otrzymał ja np. właściciel auta przerobionego według stylu rust – na co dzień o takich autach mówimy „totalny dezel”, ale to tylko takie wrażenie. Efekt pozornego zniszczenia jest celowy .

Goście Manufaktury, którzy przyjdą w sobotnie popołudnie na rynek, będą mogli nie tylko podziwiać te najpopularniejsze niegdyś auta na polskich drogach, ale także porozmawiać z ich właścicielami. – Każdy samochód ma swoją indywidualną historię. A ich posiadacze chętnie wspominają stare dzieje. Większość z nas ma jakieś wspomnienia z „maluchami” – podsumowuje organizator zlotu.

To nie przypadek, że właśnie w Łodzi co roku odbywa się zlot fanów Fiata 126p. W mieście działa najprężniejszy w Polsce klub miłośników „małych fiatów”, zrzeszający aż 6 tysięcy osób!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także