Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści

wtorek 27.03.2018 do czwartek 12.04.2018

Papiernik premiera książki

Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje? Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd!

Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał – o! moi drodzy – do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika. W książce, którą trzymacie w rękach, będziecie mieli okazję go poznać. Dowiedzieć się, na czym polega jego trudna sztuka, i zobaczyć kilka z jego najpilniej strzeżonych skarbów. Historie, które jeszcze nigdy nie zostały opowiedziane!

”Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści”, to barwna książka pełna magii, namalowana słowem i pędzlem opowieści. Tytułowy bohater jest poszukiwaczem nieopowiedzianych historii.

Papiernik książka dla dzieciKsiążka to bohaterowie i możliwości: pasterze, którzy pasą chmury, wieloryby które potrafią wzbić się w przestworza, biblioteki, które pojawiają się raz na sto lat. Można się zanurzyć w rozmaitości opowieści i barw – powiedziała Monika Karmaza z Wydawnictwa TADAM.

Inspiracją do tworzenia obrazów i opowiadań były dla autora nie tylko podróże, mity i legendy, ale również coś bardziej magicznego i niezwykłego – spojrzenie na świat oczami dziecka i efekt widzenia świata z tej perspektywy czyli zachwyt.  – Wtedy inspiracja przychodzi sama. Czasami będzie to książka albo film, czasami osoba którą mijamy na przystanku, czasem kot siedzący na płocie, a kiedy indziej jakieś nieznane słowo w obcym języku. I wtedy zaczyna się proces budowania wokół takiego spotkania, albo szczegółu opowieści, powiedział Roch Urbaniak.

Papiernik czyli skąd się biorą opowieści
autor: Roch Urbaniak
Premiera 15 marca 2018 r.
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa TADAM.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie