Otwórz Osterwę – parada, warsztaty, czytanie na rozpoczęcie sezonu, Lublin

Teatr im. Juliusza Osterwy, Prezydenta Gabriela Narutowicza, Lublin mapa

sobota 08.10.2016

Otwórz Osterwę – parada, warsztaty, czytanie na rozpoczęcie sezonu, Lublin

Otwórz Osterwę to całodniowa impreza kulturalna inaugurująca sezon 2016/2017 w naszym teatrze. Chcemy wyjść do mieszkańców Lublina z propozycją nowych wydarzeń – warsztatów, czytań performatywnych, spektakli oraz innych działań artystycznych i edukacyjnych!

godz. 10:00 Parada ulicami Lublina

Kolorowy przemarsz aktorów, pracowników i przyjaciół teatru przez miasto w kostiumach ze spektakli.Przebierzcie się i chodźcie z nami! Ruszamy spod Teatru Osterwy o 10:00!

godz. 12:30 Warsztaty plastyczne

Uczestnicy będą mieli okazję stworzyć rekwizyty do spektaklu „Książę i żebrak”. Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Bezpłatne wejściówki.

godz. 12:30 Warsztaty charakteryzatorskie

Siniaki, krwiaki, rany cięte i szarpane. Chcesz wiedzieć jak je zrobić bez użycia siły? Zapisz się na warsztaty z charakteryzacji. Zajęcia dla młodzieży bezpłatne wejściówki.

godz. 13:00 Małe sztuki

Aktorki Jolanta Deszcz-Pudzianowska i Teresa Filarska specjalnie dla najmłodszych widzów przeczytają bajki. Bezpłatne wejściówki.

godz. 14:30 Zwiedzanie teatru dla dzieci

Spacerując po teatrze w poszukiwaniu Melpomenka, duszka teatru, w przystępnej formie dzieci poznają jego historię. Dowiedzą się jak powstaje spektakl. Obejrzą teatralne pracownie i garderoby, zabawią się w aktorów, inspicjentów i suflerów. Bezpłatne wejściówki.

godz. 15:00 Teatralna szafa

Zajrzyj do aktorskiej garderoby i wybierz kostium dla siebie! W jednej chwili możesz zostać szlachcicem, muszkieterem, hrabiną, czarownicą i wieloma innymi postaciami! Zapraszamy całe rodziny, udział bezpłatny.

godz. 16:00 Warsztaty do spektaklu „Pani Bovary”

Warsztaty wprowadzające w przestrzeń spektaklu „Pani Bovary”, otwierające różne konteksty, łączące tematy poruszane w spektaklu z doświadczeniami widzów. Zajęcia mają charakter praktyczny, warto ubrać się wygodnie. Warsztaty dla dorosłych, udział bezpłatny, zapisy.

godz. 18:00 Spektakl „Pani Bovary”

Emma Bovary od najmłodszych lat buduje swoje wyobrażenie o miłości i relacjach z innymi ludźmi na książkach. Jej los można porównać do historii z marnego romansu. Kobieta wychodzi za mąż i rodzi dziecko, nie daje jej to jednak spełnienia, w poszukiwaniu szczęścia wdaje się więc w jeden czy drugi romans, żyje ponad stan, co doprowadza ją do bankructwa. Ostatecznie niespełniona i nieszczęśliwa połyka arszenik, decydując się w ten sposób na powolną i bolesną śmierć. Jednak kiedy za Flaubertem przyjrzymy się z bliska Emmie Bovary, okaże się ona postacią głęboko tragiczną i w pełni zasługującą na miano jednej z najważniejszych bohaterek europejskiej literatury.

Spektakl dla widzów dorosłych.

godz. 23:00 Nocne zwiedzanie teatru

Pod osłoną nocy, razem z aktorką Anną Nowak zwiedzający przemierzą zakamarki teatru, zajrzą za kulisy, zobaczą miejsca na co dzień niedostępne dla widzów, a być może spotkają zjawy aktorów, którzy dawniej występowali na scenie przy Narutowicza. Bezpłatne wejściówki.

Zapraszamy do rezerwacji wejściówek w Biurze Organizacji i Reklamy (czynne pon. – pt. w godz. 8-16, tel. 81 532 44 36). Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwie wejściówki. Zarezerwowane wejściówki należy odebrać w kasie teatru od 26 września do 5 października, nieodebrane wejściówki przepadają.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie

Miejsce przyjazne seniorom. Rodzina trzy plus.   Zwiedzanie teatru Zapraszamy do zwiedzania naszego Teatru z niezwykłym przewodnikiem. Anna Nowak (aktorka, pasjonatka historii teatru zajmująca się teatralnym archiwum), która pokaże teatr, jakiego Państwo nie znają. Przedstawi blisko 130-letnią historię lubelskiej …

Więcej

Adres:

ul. Gabriela Narutowicza 17
20-004 Lublin


Kontakt:

81 532 42 44
biuro@teatrosterwy.pl
http://www.teatrosterwy.pl