Otwarty IKM w marcu: spotkania podróżnicze i warsztaty dla dzieci

Miejsce wydarzenia: Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk

Data wydarzenia: piątek 24.03.2017

kurdystan_północ_Iraku_fot.MichalinaKupper

W marcu odbędą się spotkania podróżnicze, na których poznamy Peru, Kurdystan, Turcję, Irak i Iran oraz Kanadę przez pryzmat pracy w Google Streetview. Dla dzieci warsztaty plastyczne „Baśnie 1001 nocy”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Otwarty IKM to program zachęcający mieszkańców Gdańska do realizowania swoich pomysłów na wydarzenia kulturalne w sieni Instytutu Kultury Miejskiej. W marcu odbędą się spotkania podróżnicze, na których poznamy Peru, Kurdystan, Turcję, Irak i Iran oraz Kanadę przez pryzmat pracy w Google Streetview. Dla dzieci warsztaty plastyczne „Baśnie 1001 nocy”. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Program Otwarty IKM przeznaczony jest dla wszystkich osób, chcących zrealizować swój pomysł na wydarzenia kulturalne, kulturalno-edukacyjne i kulturalno-społeczne w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej. Na zgłoszenia pomysłów na kolejnym miesiąc czekamy zawsze do 10. dnia każdego miesiąca. Formularz i regulamin programu dostępny jest na: www.ikm.gda.pl/otwarty-ikm.

24 marca, godz. 17.30 – 18.30, Baśnie 1001 nocy – teatr bajki Kamishibai oraz zajęcia plastyczne: tworzenie dywanu.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-11 lat. Podczas zajęć posłuchają Baśni 1001 nocy przedstawionych w formie teatru Kamishibai oraz stworzą swój magiczny dywan.

24 marca, godz. 18.45 – 20.30, Tradycyjne obchody święta nowego roku – Newroz

– Newroz to rodzinne święto, zapraszamy najmłodszych również na drugą część wydarzenia. Abyśmy mogli przygotować się jak najlepiej obowiązują mailowe zapisy – mówi Michalina Kupper, organizatorka wydarzenia. – Newroz nie jest świętem religijnym, jego tradycja sięga czasów starożytnych: przedchrześcijańskich i przedislamskich. Niegdyś ceremonie odbywały się w Persepolis. Święto Newroz zostało proklamowane przez Zgromadzenie Ogólne ONZ jako święto międzynarodowe i obchodzone jest 21 marca oraz zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO – dodaje Michalina Kupper.

Podczas prelekcji poznamy legendę o królu Zehak i dowiemy się skąd pochodzi święto Newroz, zobaczymy fotorelację z rowerowej podróży po Kurdystanie, Turcji, Iraku i Iranie oraz skosztujemy baklavy i tureckiej herbaty.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy: michalinakupper@gmail.com.


Jak wziąć udział w programie Otwarty IKM?

Wypełnij wniosek, stwórz budżet, dodaj harmonogram działań i prześlij go na adres: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl

Regulamin, wniosek do pobrania oraz szczegóły dostępne są na stronie: www.ikm.gda.pl/otwarty-ikm.
Zgłoszenia można także składać osobiście od poniedziałku do piątku
w godzinach 10.00 – 17.00 w sekretariacie IKM (ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk).

Zobacz miejsce wydarzenia
Otwarty IKM w marcu: spotkania podróżnicze i warsztaty dla dzieci

Instytut Kultury Miejskiej

 Instytut Kultury Miejskiej, miejska instytucja kultury z Gdańska, działa na rzecz zwiększenia roli kultury w życiu miasta i aktywnego w niej uczestnictwa, zarówno poprzez pracę ekspertów skupionych …

Więcej

Adres:

ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk


Kontakt:

58 301 2016
ikm@ikm.gda.pl
http://www.ikm.gda.pl
facebookZOBACZ TAKŻE:bajkawarsztatywyjazdy