Otwarte spotkanie Inspiracje – Don Pasquale Gaetano Donizettiego

Opera Krakowska mapa

poniedziałek 28.11.2016

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek

Opera Krakowska serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu INSPIRACJE z okazji zbliżającej się premiery „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego.  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek,  28 listopada 2016 o godz. 17.30 na Scenie Kameralnej Opery Krakowskiej.

Jego bohaterem będzie prof. Jerzy Stuhr. Realizacja przedstawienia jest reżyserskim debiutem Artysty na scenie operowej. Podczas spotkania będziemy mieli okazję posłuchać o kulisach pracy reżysera, porozmawiamy także o doświadczeniu, jakie niesie ze sobą inscenizacja dzieła operowego.

„W związku z tym, że po raz pierwszy reżyseruję dzieło operowe, mam świeży i niczym nie skażony ogląd na pracę w teatrze muzycznym. Mogę także porównać teatr dramatyczny i operowy oraz pracę śpiewaków i aktorów. Zadziwia minie to, że soliści podczas prób za każdym razem dają z siebie wszystko. To bardzo ułatwia mi pracę, ponieważ ich energia udziela się całej reżyserowanej przeze mnie scenie – powiedział Jerzy Stuhr.

Rozmowę poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic.

INSPIRACJE to cykl spotkań z publicznością, które odbywają się na kilka dni przed premierowymi spektaklami w Operze Krakowskiej. Ich gośćmi byli m.in. Laco Adamik, Michał Znaniecki, Krzysztof Nazar, Henryk Baranowski, Włodzimierz Nurkowski, Giorgio Madia, Tomasz Tokarczyk.

Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Kasie Opery Krakowskiej.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Otwarte spotkanie Inspiracje – Don Pasquale Gaetano Donizettiego

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook