Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania w Szachach Dzieci do lat 7

📅 sobota 18.05.2019
🎫 30zł
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania w Szachach Dzieci do lat 7
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” w Poznaniu oraz Dom Kultury „Na Pięterku” zapraszają na IX OTWARTE MISTRZOSTWA MIASTA POZNANIA Dzieci do lat 7 W SZACHACH.

Miejsce i termin: Dom Kultury „Na Pięterku”

Poznań, os. Orła Białego 5

SOBOTA 18.05.2019, godz. 10.00

System rozgrywek

W ramach imprezy rozegrane zostaną równolegle 2 turnieje:

• Mistrzostwa Poznania Dziewcząt do lat 7 w szachach
  • Mistrzostwa Poznania Chłopców do lat 7 w szachach

W przypadku małej liczby zawodników oba turnieje mogą zostać połączone z zachowaniem oddzielnej klasyfikacji dla dziewcząt i chłopców.

Turnieje zostaną rozegrane na dystansie 6 rund systemem szwajcarskim kontrolowanym.
Tempo gry: 15 min. na partię dla zawodnika.

Kojarzenie komputerowe. Obowiązują przepisy gry przyspieszonej oraz aktualne przepisy FIDE i kodeks szachowy PZSzach, z tą różnicą, że przegrywa trzecie (zamiast drugiego) nieprawidłowe posunięcie, prawidłowo zareklamowane sędziemu.