UD

Otwarta pracownia kolażu online. Stwórz swój projekt

Kanał YouTube IKM
🗺
📅 czwartek 26.03.2020
Otwarta pracownia kolażu online. Stwórz swój projekt
W jaki sposób rzeczywiście włączyć publiczność po drugiej stronie ekranu w naszą działalność? – Wypełniamy tę lukę i korzystając z popularności zbiorów cyfrowych zachęcamy do kreatywnego podejścia do nich. Skoro muzea nas zapraszają, pokażemy w jaki sposób skorzystać z zasobów online – mówi Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej. 26 marca o godz. 12.00 Maciej Bohdanowicz pokaże, gdzie szukać, jakie grafiki nadają się do wykorzystania i jak wygląda sam proces tworzenia cyfrowego kolażu.

Pomysł na nową dekorację do domu, prezent na święta Wielkanocne, upominek dla przyjaciół, z którymi spotkamy się w przyszłości po dłuższej rozłące? A może nietypowa lekcja plastyki/wiedzy o kulturze? Czas spędzony w domu warto wykorzystać na własną twórczość.

Medialab Gdańsk proponuje przygodę z zasobami cyfrowymi muzeów i repozytoriów, tak chętnie teraz udostępnianych. – W szczególności zachęcamy do skorzystania z materiałów pokazujących dawny Gdańsk. Dostępne są m.in. na www.szukamy.org – mówi Karina Rojek. Świetne kolaże można także tworzyć tradycyjnie, analogowo, z tego, co pod ręką: starych gazet, podręczników, kalendarzy, ilustracji, pocztówek, ulotek…

26 marca o godz. 12.00, podczas spotkania online na kanale YouTube Instytutu Kultury Miejskiej, Maciej Bohdanowicz dostarczy wskazówek, inspiracji i pomocy w tworzeniu kolaży. Na co dzień przeszukuje gigabajty Internetu wyszukując interesujące grafiki, zdjęcia, rysunki i tworzy cyfrowe kolaże. Publikuje też swoje prace online: www.facebook.com/maciejbohdanowicz.

Zachęcamy do samodzielnego przygotowania pracy w technice kolażu – cyfrowego lub analogowego. Jesteśmy ciekawi, jak publiczność podejdzie do tematów: #kulturaudomowiona #przyszloscmiast #kulturawczasiepandemii #swiatpopandemii. Uczestników i uczestniczki prosimy o publikowanie ich z odpowiednim hasztagami i oznaczanie profilu IKM. Spotkajmy się na łączach i #zostańmywdomu! – zaprasza Karina Rojek.

Stwórz swój kolaż! Otwarta pracownia kolażu online. Prowadzenie: Maciej Bohdanowicz
Data: 26 marca, godz. 12.00
Miejsce: Kanał YouTube IKM https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Maciej Bohdanowicz – ur. 1984 w Łodzi, doktor sztuk plastycznych, absolwent Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, adiunkt w Pracowni Projektów i Działań Rysunkowych na macierzystym wydziale. Zajmuje się grafiką cyfrową i fotografią. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Prace w zbiorach Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu.

680 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent