Weleda
Weleda Baby

Oto świat przyszłości – warsztaty edukacyjne. Sosnowiec

Kossaka 10a
🗺 mapa
📅 piątek 12.07.2024
Oto świat przyszłości - warsztaty edukacyjne. Sosnowiec
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator akcji „Jestem EKO z BIBLIOTEKĄ – lato 2024” – serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjno-konstruktorskich organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, skupione wokół obszaru zrównoważonego budownictwa, które odbędą się w piątek 12 lipca 2024 o godz. 11.00 w Filii nr 1 – Środula przy ul. J. Kossaka 10a. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zapisy. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl Czekamy na Wasze zgłoszenia!

W ramach warsztatów dzieci przyjmą rolę projektantów, skupiając się na planowaniu fragmentu miasta/okolicy w oparciu o cele zrównoważonego rozwoju. Podczas pracy wykorzystane zostaną różne techniki plastyczne. Dzieci stworzą eko-mapy, pocztówki z przyszłości, makiety, a przede wszystkim nauczą się podziału zadań, prezentowania efektów pracy, wykorzystania różnych form wizualizacji. Uczestnicy poznają, czym jest zrównoważony budynek i przestrzeń, jak budynki wpływają na nas. Podczas warsztatów wykorzystane będą filmy, diagramy, gry grupowe i wszelkie interaktywne narzędzia, które wspierają zaangażowanie młodzieży.

Warunkiem udziału w warsztatach jest wypełnienie karty zgłoszeniowej podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego oraz przesłanie ich na adres: zapisy@biblioteka.sosnowiec.pl lub dostarczenie jej osobiście do Działu Instruktażu i Promocji (Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11, poziom II pokój nr 2.11, Dział Instruktażu i Promocji czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -15.00).

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

179 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent