Oto moja baśń – wystawa i warsztaty dla dzieci, Dąbrowa Górnicza

Pałac Kultury Zagłębia, Dąbrowa Górnicza, plac Wolności mapa

środa 01.06.2016 do czwartek 30.06.2016

Bezpłatne

Oto moja baść wystawa w pałacu Kultury Zagłębia

Serdecznie zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych w podróż do cudownego świata baśni i legend, pełnego księżniczek, smoków, krasnoludków, a nawet trolli.

Zapraszamy do Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, która w miesiącu czerwcu za sprawą wyjątkowej wystawy „Oto moja Baśń” Grzegorza Ptaka zamieniła się w cudowną krainę bajek. Na wystawie można zobaczyć nie tylko baśniowe obrazy, ale również unikatowe kukiełki, marionetki i eksponaty z „ Teatru Księżyc”.

Dla grup zorganizowanych (min. 10 osób) istnieje możliwość udziału w Warsztatach Wyobraźni. Dzieci w twórczy sposób dowiedzą się czym jest dzieło sztuki, jak można je czytać, co może być sztuką oraz jak ważna jest wyobraźnia. Wystawę można oglądać już od godz. 10.00 po wcześniejszym umówieniu się.

Wstęp na wystawę bezpłatny

Koszt udziału w warsztatach: 5zł/ os.

Informacje i zapisy:

Maja Szwedzińska: tel. 508259770

mail: maja.szwedzinska@palac.art.pl

Serdecznie zapraszamy

Grzegorz Ptak Absolwent Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego dyplom z malarstwa (wyróżnienie) w pracowni prof. Jerzego Wrońskiego. Uprawia ilustracyjne malarstwo akrylowe, które odzwierciedla inspiracje autora związane ze światem baśni i fantazji. Tematy obrazów zmieniały się na przełomie lat, jednak rdzeń pozostaje wciąż ten sam – charakteryzuje je atmosfera teatralności i tajemnicy. Wynikają one zarówno z inspiracji baśniami słowiańskimi (Spirin), baśniami „północy” (Theodor Kittelsen, John Bauer) oraz magią teatru.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
palac_kultury_zaglebia_PKZ_logo

Pałac Kultury Zagłębia

Placówka prowadzi działalność imprezową i kulturalno-oświatową, skupioną na animacji zawodowego i amatorskiego ruchu artystycznego. Warto wspomnieć o sztandarowej imprezie, jaką są "Barbórkowe Spotkania Teatralne", odbywające się w Pałacu nieprzerwanie od 1973 roku. Założeniem "Spotkań" jest promowanie …

Więcej

Adres:

Plac Wolności 1
41-300 Dąbrowa GórniczaKontakt:

(32) 260 04 17
promocja@palac.art.pl
http://palac.art.pl

Zobacz także