Oto jest Praga – warsztaty dla dzieci w Lublinie

Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków
📅 sobota 03.09.2016
karuzela sztuki Lublin logo

Opowiemy i pokażemy to niezwykłe miasto od kulis: przespacerujemy się po siedemnastu mostach (zatrzymamy się na dłużej na słynnym Moście Karola), poznamy słynne czeskie postaci uwiecznione w posągach, oraz architektoniczne perełki tego miasta, takie jak Teatr Narodowy.Zgubimy się na Złotej Uliczce, wędrując śladami Franza Kafki.
Zwiedzimy nie tylko historyczną Pragę, ale również współczesną metropolię – zróżnicowaną kulturowo, kipiącą sztuką i czeskim humorem Davida Cernego.
Zainspirowani pracami czeskiego rzeźbiarza stworzymy własne kompozycje z charakterystycznym dla Czechów dystansem do świata, ironią i poczuciem humoru.

prowadzenie: Agnieszka Chwiałkowska, Marta Ryczkowska

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat

03.09.2016 godz. 16:00

Oratorium