Ostatnie miejsca na Uniwersytecie Dzieci we Wrocławiu!

Uniwersytet Dzieci, ul. Na Szańcach 10a/3, 50-320 Wrocław - siedziba Fundacji

poniedziałek 22.08.2016 do piątek 30.09.2016

Uniwersytet Dzieci we Wrocławiu

Czy można zaprzyjaźnić się z robotem? Co się dzieje z naszym mózgiem, gdy śpimy? Jak to się stało, że nie mamy ogonów i chodzimy na dwóch nogach? Dla dzieci w wieku 6-11 lat przygotowaliśmy mnóstwo fascynujących zajęć, które wykraczają poza nauczanie szkolne, umożliwiają odkrywanie swoich pasji i inspirują do samodzielnego poznawania świata.

Każdego roku studiuje u nas ponad 6 000 dzieci, które dzięki wrodzonej ciekawości wkraczają w tajniki nauki poprzez zabawę i doświadczenia. Twoje dziecko wciąż może do nich dołączyć.

Zapisz dziecko na Uniwersytet Dzieci – pomagamy dzieciom odkryć i zrozumieć świat.

Dzięki zajęciom na Uniwersytecie Dzieci Twoje dziecko:

  • rozwinie swoje pasje pod okiem najlepszych naukowców i specjalistów
  • polubi naukę
  • nauczy się przedsiębiorczości i kreatywnego myślenia
  • zdobędzie umiejętności, które ułatwią mu naukę w przyszłości

Zostały ostatnie miejsca na kierunkach dla dzieci w wieku 6-11 lat.

Tematyka najbliższych wykładów we Wrocławiu:

Odkrywanie – Czy można zaprzyjaźnić się z robotem?

Wykład będzie okazją do poznania niezwykłego świata robotów. Niecodzienny gość, który poprowadzi wykład, opowie studentom jak dziś roboty pomagają ludziom i czy w przyszłości mogą ich zupełnie zastąpić.

(Wykład będzie prowadzony przez robota)

Inspiracje – Dlaczego człowiek nie ma ogona?

Podczas wykładu dzieci poznają, jakie rodzaje ogonów występują u zwierząt i do czego im się przydają. Studenci dowiedzą się również, jak następowało przejście w dwunożność i jak nauka wyjaśnia brak ogona u człowieka.

Tematy – Czy mózg w nocy śpi?

Podczas wykładu studenci poznają budowę mózgu. Dowiedzą się także za jakie funkcje życiowe odpowiada. Studenci wspólnie z prowadzącą spróbują znaleźć odpowiedź na pytania: dlaczego śpimy i gdzie powstają sny?

O nas:

Uniwersytet Dzieci to najstarszy dziecięcy uniwersytet w Polsce, który rocznie gromadzi ponad 6 tysięcy studentów w wieku 6-13 lat. Nasi studenci poznają naukę i otaczający świat, pracując aktywnie i często wcielając się w role badaczy.

Zajęcia prowadzą naukowcy, artyści i przedsiębiorcy, którzy dzielą się z dziećmi swoją wiedzą i pasją. Współpracują z nami największe uczelnie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie. Wykłady i warsztaty odbywają się w aulach, specjalistycznych pracowniach i laboratoriach. W czasie zajęć dla dzieci rodzice mogą brać udział w warsztatach im dedykowanych, poświęconych np. zagadnieniom wychowawczym i psychologicznym.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także