Ostatnie Dobranocki Teatralne – Kwidzyn

Czarna Sala, ul. Słowiańska 13 mapa

piątek 24.06.2016

10 zł

teatr

Opowieść o lisie, który podstępnie zdobywa pożywienie mamiąc i oszukując naiwne ofiary, funkcjonuje w literaturze światowej dla dzieci i dorosłych od najdawniejszych czasów. Przedstawiana sztuka jest osnuta właśnie na tym motywie. Główną jej postacią jest mały kurczaczek, który dopiero co wykluł się i nie zdaje sobie sprawy z czyhających na młody drób niebezpieczeństw. A szczególnie niebezpieczny jest oczywiście lis – łotr, który używa perfekcyjnie przemyślanych podstępów, super przekonywującej perswazji a w ostateczności nawet tanich chwytów, żeby zdobyć śniadanko, obiadek, kolację…
Obok dość sensacyjnej fabuły znalazło się w tej sztuce miejsce na sympatyczne przedstawienie życia rodzinnego. “Kurczaczek Jedynaczek” jest też pochwałą dzielnych dzieci, które potrafią sobie poradzić nie tylko z poważnymi zagrożeniami wielkiego świata, ale także z toksycznością swoich najbliższych, posługując się rozbrajającą ufnością i miłością.
Bardzo interesująca jest realizacja plastyczna spektaklu – ażurowa barwna scenografia i rzadko stosowana poza telewizją technika lalkowa. W przedstawieniu grają lalki mimiczne, wymagające wielkiego kunsztu animacyjnego.

Spektakl trwa 40 minut.
Autorem tekstu jest Gosia Nyczaj, scenografię zaprojektowała Ula Kubicz-Fik, reżyserował i muzykę napisał Artur Zajt.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
 

Kiedy, gdzie: 24 czerwca, godz. 18.00
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Bilety: 10 zł

W czerwcu gościć będziemy Teatr Lalek „ŁĄTKA” z Łodzi ze spektaklem „Kurczaczek Jedynaczek

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także