Osada DG – Teatralna gra miejska. Dąbrowa Górnicza

Plac Wolności mapa

sobota 07.08.2021

Osada DG - Teatralna gra miejska. Dąbrowa Górnicza

„I łaciate, i kudłate, pręgowane i skrzydlate. Te co skaczą i fruwają na nasz program zapraszają”.

Mniejsze i większe zwierzaki sceniczne zapraszają na wyjątkową grę miejską i teatralną, fascynującą rozgrywkę międzypokoleniową dziejącą się w przestrzeni Dąbrowy Górniczej.

W sobotę 7 sierpnia o godz. 13:00 Plac Wolności w Dąbrowie Górniczej stanie się planszą fabularnej gry miejskiej pt.

„Osada DG”. Udział w grze jest bezpłatny – zachęcamy do rezerwacji miejsc wcześniej lub bezpośrednio przed grą (informacje poniżej). Czekają nagrody!

Uczestnicy gry przeniosą się w przyszłość, do drugiej połowy XXI w. W wyniku niezbadanych dotąd anomalii, związanych z gwałtownymi zmianami klimatycznymi, niedoborami wody oraz pogorszeniem się warunków środowiskowych – na świecie pojawili się „zwierzoludzie”, istoty będące skrzyżowaniem człowieka z różnymi gatunkami zwierząt.

Wyobraźmy sobie teraz, że – zupełnie niechcący – odkryliśmy Osadę DG i znaleźliśmy pośród niej zwierzopodobnych mieszkańców! Czy będziemy mieć odwagę, aby udzielić im pomocy w razie potrzeby, nie zważając na ich wygląd i nieprzewidywalne zachowania? A może wspólnie uda nam się poprawić stan naszej planety?
Gra dla wszystkich w ramach programu „Lato w Teatrze”.

O programie:
Lato w Teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym. W aktualnej 14. edycji programu dofinansowanie otrzymało 41 ośrodków z całej Polski – 16 organizacji pozarządowych i 25 samorządowych instytucji kultury. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Wstęp wolny, prosimy o rezerwacje miejsc dla grup (od 2 do 5 osób): zwierzakidg@gmail.com lub bezpośrednio przed grą.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatrzabawazwierzęta