Orszak Trzech Króli w Katowicach

📅 piątek 06.01.2012
Orszak Trzech Króli w Katowicach

Wyruszamy spod katowickiej katedry około godziny 13:30 zaraz po Mszy Świętej celebrowanej o godzinie 12:00 przez arcybiskupa Wiktora Skworca. Planowany czas zakończenia około godziny 15:00.

Orszak Trzech Króli to wspólne świętowanie uroczystości Objawienia Pana Jezusa, polegające na wspólnym kolędowaniu w trakcie przemarszu ulicami Katowic z aktorami przebranymi za trzech króli na koniach, dwór i wojsko, świętą Rodzinę, aniołów, diabłów, Heroda. Aktorami są uczniowie szkół, nauczyciele i rodzice. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Przemarsz króli i ich orszaków kończy się wspólnym kolędowaniem przy stajence, przy akompaniamencie kapeli góralskiej.

Patronat nad tym wydarzeniem objął arcybiskup metropolita katowicki Wiktor Skworc, Marszałek Województwa oraz Prezydent Miasta Katowice.

Każdy uczestnik orszaku otrzyma koronę oraz śpiewnik z kolędami.

Więcej szczegółów o naszym orszaku, a także zdjęcia z orszaków organizowanych w innych miastach w ubiegłych latach na stronie www.orszak.org i http://katowicki.orszak.org/.